Ogłoszenia parafialne – 20 grudnia 2020 

1. W pierwszy i drugi dzień Świąt Msze Święte w układzie niedzielnym, z wyjątkiem Mszy Świętej o 18:00. Nie będzie Mszy Świętej o 18:00. Pasterka o godz. 24 – transmisja online. Pasterkę poprzedzi wspólne kolędowanie, które rozpoczniemy o godz. 23:00. W Wigilię Bożego Narodzenia zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na Dom Samotnej Matki, prowadzony przez naszą archidiecezję. 

2. Przypominamy o ograniczeniach, które ciągle nas obowiązują: wewnątrz kościoła może przebywać do 12 osób. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kościoła należy zachować wskazane odległości (min. 1, 5 m), chyba że obok siebie siedzi rodzina (domownicy). Dbamy o dezynfekcję rąk, maseczki, a do Komunii Świętej w pierwszej kolejności przystępują osoby „przyjmujące na rękę”.

3. 27 grudnia obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 12:30 będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

4. Tradycyjnie poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Wigilia jest domowym spotkaniem rodzinnym, ale o wymiarze religijnym i jest wyrazem naszej wiary, dlatego też dzielimy się opłatkami poświęconymi przez kapłana.

5. Dziękujemy parafianom z Sułkowic, ul. Kwiatowa za przygotowanie kościoła do świętowania Dnia Pańskiego. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Sułkowic, ul. Słoneczna. W tygodniu tuż przed świętami zapraszamy do pomocy służbę liturgiczną (ministrantów, bielanki, lektorów) i chętnych, którzy chcą pomóc przy tworzeniu dekoracji świątecznych.

6. Zachęcamy do kupna i lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego na styczeń. Za tydzień w sprzedaży podwójny, świąteczno-noworoczny numer, po 10 zł.

7. Intencje na nadchodzący tydzień wywieszone są w gablotce i na stronie internetowej. Nowy adres parafialnej strony internetowej to: www.parafia-chynow.mkw.pl

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Stefanię Wiesławę Sobieraj. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.