Ogłoszenia parafialne – 13 grudnia 2020 

1. Pamiętajmy, że korzystanie z dyspensy, której udzielił nam Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, nie jest nakazanym obowiązkiem i powinno się odbywać po głębszym namyśle, czy rzeczywiście nie mam możliwości uczestniczenia w Eucharystii. Transmisje on-line Mszy Świętych niedzielnych: o 9:30 (z myślą o dzieciach) i o godz. 12:30.

2. Zapraszamy na modlitwę w dni powszednie kolejną grupę dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W tym tygodniu na Msze Święte o godz. 18:00 z poświęceniem medalika w dniach 14 – 17 grudnia zapraszamy dzieci z Sułkowic i Budziszynka. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych i dostarczyły wypełnione plansze mogą odebrać nagrody w zakrystii, w niedzielę, czy w ciągu tygodnia. Mamy także nagrody dla dzieci, które zrobiły przepiękne różańce.

3. Nabożeństwo adoracyjne w piątek i sobotę od godz. 9:00 do 12:00, po południu w piątek od 16:00 do 18:00, a w sobotę od 15:00 do 18:00. Jak wspominaliśmy w związku z Misjami Świętymi, nie będzie tradycyjnych nauk adwentowych (w kruchcie kościoła można wziąć obrazki misyjne z modlitwą w intencji misji). W trakcie Mszy Świętych i adoracji będzie możliwość spowiedzi, do której bardzo zachęcamy: w czasie pandemii pojawiło się dużo zaniedbań w tej materii. 

Plan adoracji wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Adoracja wg następującego porządku:

Piątek 18 grudnia

7:00 – Roraty

9:00 – 10:00 – Widok, Węszelówka, Chynów (ul. Wspólna i Słoneczna, Cicha, Mostowa, Zacisze)

10:00 – 11:00 – Krężel i Kolonia Krężel

11:00 – 12:00 – Jakubowizna, Chynów (ul. Spokojna, Polna, Bankowa)

16:00 – 17:00 – Barcice, Chynów (ul. Wolska, Warecka i Graniczna), Sułkowice (ul. Słoneczna, Różana, Kosodrzewiny, Spacerowa, Kolejowa, Wierzbowa, Podleśna, Pasieczna, Jagodowa, Leśny Gaj)

17:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

17:00 – 18:00 – Żelechów, Henryków, Chynów (ul. Główna, Świerkowa, Miodowa, Jabłoniowa, Ogrodowa, Malinowa, Jasna), Sułkowice (ul. Jabłoniowa, Wiśniowa, Długa, Wąska, Krótka, Leśna, Dworcowa)

18:00 – Msza Święta

Sobota 19:00 grudnia

7:00 – Roraty

9:00 – 10:00 – Piekut

10:00 – 11:00 – Dąbrowa Duża

11:00 – 12:00 – Żelazna, Zadębie 

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15:00 – 16:00 – Gaj Żelechowski 

16:00 – 17:00 – Chynów (ul. Szkolna, Sportowa, Złota, Spacerowa, Kolejowa), Sułkowice (ul. Klonowa, Jeżynowa, Piaskowa, bloki na Jarzębiny, Kwiatowa, Lipowa, Cyprysowa)

17:00 – 18:00 – Zalesie, Wygodne, Nowe Grobice, Sułkowice (Ogrodowa, Orzechowa, Torowa, Łąkowa, Psa Cywila, Polna i Brzozowa)

18:00 – Msza Święta (spowiedź w trakcie Mszy)

4. Przypominamy: 

– Misje Święte już niedługo: 21-28 marca 2021; 

– nowa strona parafialna: (www.parafia-chynow.mkw.pl) z podstroną „katechezy”, gdzie możemy znaleźć pomocne na adwent materiały; 

– w każdą niedzielę przed sumą (o 12:15) prowadzony jest krótki wykład Katechizmu Kościoła Katolickiego.

5. Tradycyjnie poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla organisty.

6. Jak co roku bardzo prosimy, kto może, o przygotowanie świątecznych paczek-prezentów dla najuboższych parafian. Chodzi  zwłaszcza o żywność i środki chemiczne. Paczki można przynosić do zakrystii.

7. Dziękujemy parafianom z Sułkowic, ul. Kolejowa i Jabłoniowa za przygotowanie kościoła do świętowania Dnia Pańskiego. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Sułkowic, ul. Kwiatowa. A na same Święta zapraszamy do pomocy służbę liturgiczną (ministrantów, bielanki, lektorów) i chętnych w tworzeniu dekoracji świątecznych (girlandy, choinki).

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o najsłynniejszym na świecie obrazie Matki Bożej z Guadelupe, który jest autoportretem Maryi, o budowie największej ekspozycji w Polsce: Muzeum Historii Polski, o migracji zarobkowej Białorusinów do Polski, czy o cenzurze w internecie.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Zofię Szczepańską, + Wojciecha Kacprzaka i + Edwarda Ogrodnika. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.