Ogłoszenia parafialne – 19 luty 2023

 

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Arkadiusz Piotr Kobylorz, kawaler, z parafii w Zabrzu, z Katarzyną Strzeżek, panną, z parafii tutejszej (zapowiedź 1).

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z posypaniem popiołem na znak pokuty o godz. 7:00, 10:00,17:00,18:00 i 20:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych (tzn. spożycie trzech bezmięsnych posiłków, w tym jednego do syta).

2. W okresie Wielkiego Postu zamiast Koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracji Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 (dla dzieci) i po Mszy Świętej wieczornej (dla dorosłych). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedzielę o godz. 17:15, przed Mszą Świętą wieczorną. W pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy Dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich: nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w tej intencji. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach i za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Za tydzień spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz.18:00. Po Mszy Świętej katecheza.

4. W przyszłym tygodniu taca na Seminarium Duchowne w Warszawie, zaś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszki na Ukrainę, gdyż w odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Archidiecezja Warszawska włącza się w ogólnopolską zbiórkę do puszek, organizowaną przez Caritas Polska na rzecz poszkodowanych na Ukrainie.

5. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Chynowa: ul. Cicha, Mostowa, Zacisze. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Chynowa: ul. Wspólna, Słoneczna, Malinowa, Jasna i Działkowa. Za otwarte serce i odpowiedzialność za nasz kościół serdeczne Bóg zapłać.

6. Wolne intencje we wtorek i czwartek o godz. 7:00.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Kazimierę Kędziora. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.