Ogłoszenia parafialne – 11 grudnia 2022

 

  1.  Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe (18-21 grudnia). Rekolekcje poprowadzi o. Teodor, franciszkanin, który prowadził misje parafialne w zeszłym roku.

 

  1. Dzisiaj, jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej. Spotkania rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 18:00, a po Mszy Świętej konferencja.

 

  1. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu parafianom z Gaju Żelechowskiego. W najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy parafian z Żelaznej i Nowego Żelechowa. Serdeczne dziękujemy za zaangażowanie.

 

  1. Na stronie internetowej parafii pojawiły się dwie nowości: e-taca – możliwość użycia karty płatniczej oraz zaproszenie na kolędę – miły gest wyrażenia chęci spotkania z księdzem na kolędzie. Zwłaszcza ważne dla nowo przybyłych do naszej parafii. Grafik przebiegu wizyty duszpasterskiej przedstawimy po świętach.

 

  1. W drugi dzień rekolekcji, 19 grudnia, w godz. 11:00 – 13:00 odwiedzimy chorych. Jest to wizyta przedświąteczna. Bardzo prosimy o podanie w zakrystii lub kancelarii nazwiska i adresu osoby chorej, która chciałaby przyjąć sakrament spowiedzi, Eucharystii, a także, jeśli jest taka potrzeba i pragnienie, sakrament chorych.

 

  1. Dzisiejszym tematem katechizmowym jest temat Prawa Starego Testamentu i jego stosunku do Prawa ewangelicznego (KKK, 1961-1964). Za tydzień: Nowe Prawo, czyli Prawo ewangeliczne (KKK, 1965-1972).

 

  1.  W najbliższym tygodniu p. Mieczysław będzie roznosił poświęcony opłatek w Chynowie. Osoby, które nie były obecne w domu podczas obecności organisty we wsi mogą odebrać opłatek u organisty po Mszy Świętej w kościele. Przy okazji p. Mieczysław dziękuje parafianom za ciepłe przyjęcie, rozmowy, oferowaną pomoc, ciepły poczęstunek oraz składane ofiary.

 

  1. Wspólnota oazowa zaprasza na kiermasz pierniczków i świątecznych słodkości za tydzień w niedzielę (18.12). Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów na rekolekcje dla potrzebujących oazowiczów w naszej diecezji.

 

  1. Ruch Światło – Życie Arch. Warszawskiej zaprasza na drugą edycję Oazy Ewangelizacji. Są to tygodniowe rekolekcje skierowane do młodzieży z 7,8 klas SP i szkoły średniej. Odbędą się w terminach ferii zimowych: 12-18 lutego 2023 w Sulejówku i 18-24 lutego 2023 w Lask Koszt wyjazdu to 520 zł. Szczegóły na stronie www.oaza.warszawa.pl . Owocem zeszłorocznej edycji OE jest powstanie wspólnoty w naszej parafii.