OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 maja 2024

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Mikołaj Rutkowski, kawaler z parafii tutejszej, z Agnieszką Pauliną Staszewską, panną z parafii z Rososzy (zapowiedź 2).

Michał Paweł Osiński, kawaler z parafii tutejszej, z Patrycją Wiater, panną z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Łabuniach (zapowiedź 1).

1. Przypominamy, że I Komunia Święta odbędzie się w sobotę 18 maja: dla Chynowa o godz. 10:00 i dla Sułkowic i Zalesia o godz. 12:00. Spowiedź dzień wcześniej: dla dzieci ze szkoły z Chynowa o 16:00, a dla Sułkowic i Zalesia o 17:00.

2. Rocznica I Komunii Świętej 25 maja o godz. 10:00, zaś spowiedź dzień wcześniej, w piątek, o godz. 17:00.

3. 26 maja obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej, nasz odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego. Inaczej mówiąc: imieniny parafii. Odpust ma zawsze dwa wymiary: 1. wymiar duchowy i 2. ludowy, związany ze świętowaniem, zabawą.

Jeżeli chodzi o wymiar duchowy to odpust jest okazją do uzyskania odpustu, czyli całkowitego lub częściowego odpuszczenia grzechów. W uzyskaniu odpustu trzeba spełnić odpowiednie warunki: m.in. uczestnictwa w odpowiednich nabożeństwach – w naszym przypadku nabożeństwo adoracyjne (nazywane kiedyś nabożeństwem 40 – godzinnym) i pozostawanie w stanie łaski uświęcającej. Dlatego też w naszej parafii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z godzinami wyznaczonymi dla poszczególnych miejscowości. Niedługo podamy grafik.

Drugi wymiar odpustu to zabawa. Jest to najczęściej festyn o charakterze ludowym, lokalnym pozwalający lokalnej społeczności na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony (kramy z rękodziełami, odpustowe obwarzanki, koła gospodyń wiejskich, ludowe tańce, zabawa dla dzieci). Odpust ma zawsze charakter ludowy, lokalny i prezentuje kreatywność i dynamizm lokalnej społeczności.

4. W najbliższy czwartek, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej. O godz. 18:00 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli na ul. Rakowieckiej w Warszawie będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, arcybiskupa metropolity warszawskiego.

5. Nie udało się posprzątać kościoła na niedzielę i ozdobić go kwiatami. Nikt nie przyszedł z Nowych Sułkowic: z Jagodowej, Akacjowej, Spacerowej i Piaskowej. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy rodziców dzieci pierwszo-komunijnych. Dziękujemy za pomoc.