OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28 kwietnia 2024

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Bartłomiej Werbanowski, kawaler, z parafii tutejszej, z Weroniką Cacko, panną, z parafii MB Częstochowskiej w Zabieżkach (zapowiedź 1).

1. W dniu wczorajszym Ks. Bp Tadeusz Pikus udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj: nabożeństwa majowe: w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) po Mszy Świętej o godz. 18.00, natomiast w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7:00, a w niedziele po Mszy Świętej o 12:30. Zachęcamy do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

3. Zapraszamy na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 1 czerwca (w sobotę). Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

4. Przypominamy, że w każdą I sobotę miesiąca jest obowiązkowa katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych rozpoczynająca się Mszą świętą o godz. 18:00 i po Mszy katecheza. Najbliższa katecheza 4 maja.

5. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. A w tym tygodniu zapraszamy do pomocy parafian z Nowych Grobic: ul. Makowa, Spokojna, Orzechowa i Sezamkowa. Dziękujemy za pomoc.

7. Od soboty 4 maja rozpoczyna się w naszej archidiecezji peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmó Będzie ona trwała do 11 maja. Z tej okazji Arcybiskup warszawski Kard. Kazimierz Nycz przygotował do nas słowo. Posłuchajmy:

Drodzy Bracia i Siostry,

Relikwie, beatyfikowanej 10 września ub. r., Rodziny Ulmów – Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci peregrynują po polskich diecezjach. W sobotę, 4 maja, przybędą do naszej archidiecezji. Zostaną uroczyście powitane w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Będą przebywać, do 11 maja, w kilkunastu parafiach i ośrodkach duszpasterskich archidiecezji, a także w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.

Zapraszam Was, drodzy Diecezjanie do nawiedzania relikwii Rodziny Ulmów we wskazanych kościołach. Zachęcam do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej, za wstawiennictwem Błogosławionych, zwłaszcza w intencji małżeństw, rodzin i w intencji poczętego życia. Program peregrynacji będzie dostępny na stronie internetowej archidiecezji. Wszystkim nawiedzającym relikwie bł. Rodziny Ulmów z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Amelię Witosińską. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.