OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 kwietnia 2024

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  

Rafał Łysiak, kawaler z parafii w Czersku, z Justyną Kuśmider, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 2).
Jan Jakub Strzeżek, kawaler, z Aleksandrą Petrykowską, panną, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 1).
Paweł Łukasz Jaworski z Martą Jaworską z d.Zygmunt, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 1).

1. Udało nam się otrzymać dofinansowanie dzięki przychylności Pani Wiceminister Kultury Bożenie Żelazowskiej, pełniącej również funkcję Generalnego Konserwatora Zbytków. Pani Minister od lat wspiera nasze starania o dotacje przeznaczone na prace restauratorskie naszego zabytkowego kościoła. Przy tej okazji warto też podziękować Pani Katarzynie Malinowskiej, która jest dobrym duchem w tej sprawie, czuwającym mediatorem, nieustannie pilnującym całego procesu sprawy. Nie są to sprawy proste. Także jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaangażowanie obu Paniom.

2. Zapraszamy na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 1 czerwca (w sobotę). Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

3. Przypominamy, że w każdą I sobotę miesiąca jest obowiązkowa katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych rozpoczynająca się Mszą świętą o godz. 18:00 i po Mszy katecheza. Najbliższa katecheza 4 maja.

4. Dzisiaj spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców rozpocznie się katechezą o godz. 10:30. Temat: Dar sakramentu spowiedzi świętej. Jaki jest sens spowiedzi?

5. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek 16 kwietnia o godz. 18:00.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na niedziele parafianom z Sułkowic, z ul. Kwiatowej i Słonecznej. A w najbliższą sobotę zapraszamy parafian z Nowych Grobic, z ul. Głównej, Świerkowej, Miodowej i Grójeckiej. Dziękujemy za pomoc.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na Caritas. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Stanisława Zająca. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.