OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7 kwietnia 2024

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Rafał Łysiak, kawaler z parafii w Czersku, z Justyną Kuśmider, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 1).

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w Polsce. Adoracja do godz. 18:00. Jutro, przeniesiona ze względu na święta, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

2. Przypominamy, że w każdą I sobotę miesiąca jest obowiązkowa katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych rozpoczynająca się Mszą świętą o godz. 18:00 i po Mszy katecheza.

3. Za tydzień, 14 kwietnia, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców rozpocznie się katechezą o godz. 10:30. Temat: „Dar sakramentu spowiedzi świętej. Jaki jest sens spowiedzi?”

4. W najbliższym czasie dwa spotkania dla kandydatów do bierzmowania: we wtorek 9 i 16 kwietnia o godz. 18:00. 9 kwietnia dodatkowo spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej. Jest to już najbliższe przygotowanie do bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Piotr Jarecki 27 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 12:00.

5. Dziękujemy za ofiary składane na tacę gospodarczą. W przyszłym tygodniu taca na CARITAS.

Zachęcamy do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego.

7. Dzisiaj o godz. 19:00 spotkanie koła biblijnego w salce na plebanii.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na niedziele parafianom z Sułkowic, z ul. Kolejowej i Jabłoniowej. A w najbliższą sobotę zapraszamy parafian także z Sułkowic, z ul. Kwiatowej i Słonecznej. Dziękujemy za pomoc.

9. Na stronie parafii jest podstrona „Informacje KEP”, w której możemy poznać Stanowisko Episkopatu Polski w sprawie wyborów samorządowych.

10. 14 kwietnia w Warszawie Narodowy Marsz Życia pod hasłem: „Niech żyje Polska”. Marsz poprzedzi Msza Świata w Katedrze warszawskiej o godz. 11:00. Wymarsz z Placu Zamkowego o godz. 12:00. Zakończenie marszu na Placu Trzech Krzyży. Zachęcamy do uczestnictwa w marszu.