Ogłoszenia parafialne 24 marca 2024 r.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Hubert Piechota, kawaler, z Magdaleną Szturemską, panną, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 2)

1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, a od Wielkiego Czwartku Święte Triduum Paschalne.

2. W Wielki Czwartek o godz.18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek prowadzona przez Ks. Zbigniewa od 21:00 do 22:00.

3. W Wielki Piątek o godz.18.00 sprawujemy Liturgię Męki Pańskiej. Tego dnia zachowujemy ścisły post (czyli: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, a jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej). Ofiary, które złożymy na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

4. Uroczystą Wigilię Paschalną z obrzędem światła, śpiewem orędzia paschalnego, odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będziemy sprawowali w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, bowiem podczas Wigilii Paschalnej odnowimy obietnice chrztu świętego. Rezurekcja tradycyjnie o 6:00 rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

5. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę przed kościołem od godz. 9.00 do 14.00. W tym czasie ministranci będą rozprowadzać wodę święconą w buteleczkach. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki, który w tym roku będzie przeznaczony na wyjazd do Energylandii koło Wadowic.

6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00 odprawimy tzw. ciemną jutrznię, na którą gromadzimy się przy pustym tabernakulum oraz przy ogołoconym ołtarzu, co jest symbolem opuszczenia Chrystusa przez swoich uczniów, a jednocześnie wyrazem naszej tęsknoty za Nim, czuwania i oczekiwania radości zmartwychwstania.

7. W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00.

8. Dziękujemy za przeprowadzoną już zbiórkę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa mieszkańcom wsi naszej parafii.

9. Zapraszamy ministrantów i lektorów do przygotowania obchodów Wielkiego Tygodnia. Zbiórka ministrantów tradycyjnie przed Triduum Paschalnym w środę o godz. 18:30 i w sobotę po ciemnej jutrzni.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Sułkowic (z ul. Dworcowej i Różanej). O pomoc przy sprzątaniu kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z Sułkowic (ul. Wąska, Długa, Krótka i Lipowa) oraz służbę liturgiczną i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Część dorosłą służby liturgicznej zapraszamy z rodzinami. Prosimy też o pomoc przy tworzeniu dekoracji świątecznych.

11. Dzisiaj Ruch Światło-Życie działający w naszej parafii zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie „Jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne?”: zostanie omówiony przebieg Liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Spotkanie odbędzie się w salce na plebanii o godz. 19:00.

12. Kolejne spotkanie grupy biblijnej w Niedzielę Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.

13. Chorych odwiedzimy w Wielki Wtorek, 26 marca, od godz. 10:00. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragnęliby przyjąć kapłana.

14. Caritas parafialny sprzedaje palemki i świece wielkanocne. Przypominamy, że dochód przeznaczony jest na najuboższych naszej parafii.

15. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Wielkiej Nowenny przed dwutysiącleciem dzieła Odkupienia: