Ogłoszenia parafialne – 24 grudnia 2023

1. Dzisiaj jest ostatnia IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Dziś nie będzie Mszy Świętej o 12:30, a Pasterka, jak zwykle, o 24:00 w nocy. Pół godziny przed Pasterką kolędowanie. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że w pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00. Zachęcamy do zachowania dziś wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia.

2. We wtorek 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników. W następną niedzielę, 31 grudnia, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 12:30 odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy małżeństwa, które chcą aktu odnowienia przyrzeczeń dokonać.

3.. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Chynowa: Główna, od ul. Mostowej do kościoła. W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Chynów: ul. Główna (od Sułkowic do kościoła wraz z ul. Świerkową i Miodową.

4. Po Świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę.

Czwartek 28 grudnia
od 9:00 Węszelówka
od 9:00 Widok nr 1-10
od 17:00 Jakubowizna tzw. działki i za lasem oraz Grobice nr 110-119

Piątek 29 grudnia
od godz. 9:00 Jakubowizna nr 26-48A (od kapliczki do torów)
od godz. 9:00 Widok nr 11-34
od 17:00 Widok nr 35-46

Sobota 30 grudnia
od godz. 9:00 Jakubowizna nr 1- 25 i Machcin 47 i 49 (od kapliczki do Machcina)

Prosimy o pomoc w dowiezieniu księży na kolędę ok. 15 minut przed i pomoc w przeprowadzaniu do sąsiada. Prosimy także informować sąsiadów o wizycie księdza. Kontakt z parafią w sprawie kolędy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub w niedzielę po Mszy Świętej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: styczniowy Mały Gość Niedzielny, a do świąteczno-noworocznego numeru Gościa dołączony jest audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia” (koszt 15 zł).
Wolne intencje: czwartek i sobota o 7:00, a w środę o 18:00.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Zdzisława Rudomina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.