Ogłoszenia parafialne – 10 grudnia 2023

1. Rekolekcje adwentowe 15 i 16 grudnia (Msze święte rekolekcyjne o 10:00, 18:00 i 20:00). W sobotę 16 grudnia spowiedź. Plan rekolekcji na stronie internetowej. Do chorych pójdziemy drugiego dnia rekolekcji w sobotę 16 grudnia od godz. 9:00. Prosimy o zapisanie chorych na listę w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Pamiętajmy, że jest także możliwość skorzystania z posługi świeckich szafarzy nadzwyczajnych, którzy mogą przyjść z Jezusem obecnym w Eucharystii w każdą niedzielę.

2. Kilka propozycji dla dzieci: Wszystkie dzieci zapraszamy do „fabryki aniołów”, czyli na warsztaty plastyczne, które odbędą się 16 grudnia o godz. 11:15 w salce na plebanii. Przygotowane przez dzieci prace będą m.in. służyły do dekoracji świątecznej kościoła. Wystarczy przynieść ze sobą otwarte serduszko. A 17 grudnia, w niedzielę, wspólnota oazowa zaprasza na kiermasz pierniczków po każdej Mszy Świętej. Zebrane pieniądze przeznaczymy na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych. Także tego samego dnia kiermasz dla dzieci przy Gminie. Wszystkie informacje na tablicy ogłoszeń.

3. Ministranci z naszej parafii dzisiaj i w przyszłą niedzielę 17 grudnia po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiarny będą przeznaczone na wyjazd ministrantów do Parku Rozrywki Energylandia. Zachęcamy do wsparcia naszych ministrantów.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania rozpocznie się dziś Mszą Świętą o godz. 18:00.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Chynowa: ul. Cicha, Mostowa i Zacisze. W przyszłym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Chynowa: ul. Wspólna, Słoneczna, Malinowa, Jasna i Działkowa. Ze względu na rekolekcje będzie to chyba najlepszy piątek wieczór. Zapraszamy także do włączenia się w przygotowanie dekoracji świątecznych kościoła i sprzątania, zwłaszcza, jak zwykle, w tym czasie zapraszamy służbę liturgiczną i ich rodziny, oazę i bielanki. Jutro, w poniedziałek, 11 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie organizacyjne (ok.18:30). Zachęcamy do zaangażowania się: we wspólnocie siła.

6. Dziękujemy za ofiary składane na warszawskie seminarium duchowne.

7. Organista zakończył roznoszenie poświęconych opłatków. Dla tych, którzy nie mieli okazji spotkać się z panem Mieczysławem przygotowany jest koszyczek z opłatkami przy ołtarzu św. Antoniego. Przy tej okazji p. Mieczysław dziękuje za ciepłe przyjęcie, okazaną życzliwość, pomoc, poczęstunek oraz złożone ofiary.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a zwłaszcza Małego Gościa Niedzielnego (nr grudniowy).

9. Są wolne intencje w tym tygodniu: w czwartek o 7:00 i w piątek podczas rekolekcji o 10:00 20:00.

10.  W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Hannę Chojnacką. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.