Ogłoszenia parafialne – 3 grudnia 2023

1. Dziś rozpoczęliśmy Adwent. Roraty o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. Temat rorat: Franciszkowy plac budowy. Parafialny Caritas rozprowadza świece bożonarodzeniowe w ramach wigilijnego dzieła pomocy.

2. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

3. W grudniu pójdziemy do chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe 15 i 16 grudnia (Msze święte rekolekcyjne o 10:00, 18:00 i 20:00). W sobotę 16 grudnia spowiedź. Pamiętajmy, że jest także możliwość skorzystania z posługi świeckich szafarzy nadzwyczajnych, którzy mogą przyjść z Jezusem obecnym w Eucharystii w każdą niedzielę.

4. Za tydzień, 10 grudnia, spotkanie dla rodzin przygotowujących się do I Komunii Świętej dzieci o 10:30 i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania jak zwykle rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Chynowa: ul. Wolska – od Mostowej do Kościoła. W przyszłym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Chynowa: ul. Cicha, Mostowa i Zacisze.

6. W tym tygodniu nasz organista będzie roznosił poświęcone opłatki na stół wigilijny według następującego porządku:

04.12 poniedziałek – Sułkowice ul. Leśna, Słoneczna, Jabłoniowa, Kolejowa.

06.12. środa – Sułkowice ul. Kwiatowa, Lipowa, Miodowa, Pogodna i Makowa

07.12 czwartek – Chynów ul. Szkolna, Sportowa, złota, Słoneczna, Działkowa, Miodowa, Grobice

08.12 piątek – Chynów ul. Wolska, Cicha,  Mostowa, Zacisze, Krótka, Bankowa, Główna

09.12 sobota – Chynów ul Wspólna, Malinowa, Kolejowa, Jakubowizna.

Pamiętajmy, że ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności dla organisty za jego pracę w naszej parafii.

7. Przypominamy, że termin zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do najbliższego piątku 8 grudnia do godz.14:00. Zużyty sprzęt prosimy ustawiać przy pojemnikach od strony Przychodni.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Dużego i Małego Gościa Niedzielnego (nr grudniowy). Dodatkową propozycją, nowością, Gościa Niedzielnego jest nowy miesięcznik Historia Kościoła (w cenie 12 zł). Dziś pierwszy numer tego miesięcznika.

9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę gospodarczą. Obecnie wstawiamy, jak widzicie, fundamenty, które nam dają dwie rzeczy: 1. stabilizację budynku i 2. otwierają nam drogę do poważnego  myślenia o ogrzewaniu pompami ciepła. Choć to oczywiście będzie się też wiązało z wymianą desek podłogowych. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium duchowne w Warszawie.

10. W Warszawie jest szczególna ekspozycja: po raz pierwszy w historii mamy niepowtarzalną możliwość zobaczyć Kaplicę Sykstyńską w oryginalnych rozmiarach na błoniach Stadionu Narodowego. Zwiedzanie trwa około 1,5 godziny. Cena biletu w tygodniu 69 zł, a w soboty i niedzielę 79 zł. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń. Jeżeli są chętni, to prosimy wpisać się na listę w zakrystii. Ekspozycja trwa do lutego przyszłego roku.