Ogłoszenia parafialne – 26 listopada 2023

1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. A 4 grudnia pierwsze roraty o godz. 7:00 rano. W tym roku na czas Adwentu zapraszamy do skorzystania z kalendarzy adwentowych w formie zdrapki. Jest to forma przygotowania do świąt Bożego Narodzenia dla MŁODZIEŻY, DOROSŁYCH i CAŁYCH RODZIN pod hasłem „Przygotuj swoje serce i dom na Boże Narodzenie”. Zdrapki można pobrać po każdej Mszy Świętej. Leżą na ołtarzu św. Antoniego. Zachęcamy do zapoznania się z plakatem w gablocie.

2. W I piątek miesiąca spowiedź od godz.17:00. Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:00 zapraszamy na comiesięczne spotkanie parafialne Róż Żywego Różańca w kościele. Do chorych pójdziemy przed świętami.

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Chynowa: ul. Warecka

W najbliższą sobotę zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Chynowa: ul. Wolska – od Mostowej do Kościoła.

4. W tym tygodniu nasz organista będzie roznosił poświęcone opłatki na stół wigilijny według następującego porządku:

27.11 poniedziałek – Żelechów, Żelazna, Zadębie, Zalesie

29.11 środa – Barcice Rososkie, Gaj Żelechowski, Dąbrowa Duża

30.11 czwartek – Widok, Węszelówka,

01.12 piątek – Chynów ul. Warecka, Spokojna, Wolska od skrzyżowania z Warecką do torów, Jabłoniowa, Ogrodowa.

02.12 sobota – Hipolitów, Sułkowice: Grójecka, Jeżynowa, Kosodrzewiny, Piaskowa, Wierzbowa, Jagodowa, Akacjowa, Krótka, Wąska, Długa, Spacerowa.

Pamiętajmy, że ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności dla organisty za jego pracę w naszej parafii.

5. Przypominamy o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, monitory, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, pralki, lodówki, odkurzacze, kable, baterie itp.). Termin zbiórki w Parafii do 8 grudnia do godz.14:00. Zużyty sprzęt prosimy ustawiać przy pojemnikach od strony Przychodni.

6. Wczoraj młodzież przygotowująca się do bierzmowania była z pielgrzymką do Częstochowy. Dziękujemy bardzo ks. Zbigniewowi i nauczycielom ze Szkoły w Chynowie za zorganizowanie tej pielgrzymki. Zachęcamy rodziny do pielgrzymowania, aby młodsze pokolenie mogło poznać wyjątkowe dla Polaków miejsce, jakim jest klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie.

7. Bardzo zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Dużego i Małego Gościa Niedzielnego. W dużym Gościu kalendarz na rok 2024.

8. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.