Ogłoszenia parafialne – 22 października 2023

1. Dziś przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Po różańcu litania przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, patrona Polski.

2. Przed kościołem Caritas parafialny sprzedaje znicze na święta.

3. Zbliżają się święta: Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przyjmujemy na Wypominki. Kartki, na których możemy wypisać zmarłych są na stoliku w kruchcie Kościoła i w zakrystii. Po świętach od wtorku 7 listopada, rano w godz. 10:00 -12:00 i po południu w godz. 16:00 – 18:00, w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować intencje na cały rok 2024.

4. Mamy przygotowane wszystkie pozwolenia na prace budowlane w kościele, mamy wszystkie wymagane projekty i ekspertyzy, jednak rozmowy z Ministerstwem Kultury utknęły w martwym punkcie. Współpraca z Ministerstwem wygląda bardzo źle. Przy takim tempie reagowania wydaje się, że prace budowlane będziemy musieli rozciągnąć na długie lata. Jesteśmy zależni od dotacji, a weryfikacja złożonych dokumentów trwa zbyt długo, ciągnie się z jednego roku na drugi. Ministerstwo tłumaczy swoją opieszałość ogromną ilością spraw do załatwienia i małą ilością pracowników, którzy ją wykonują. Nas zatrzymuje po prostu brak pieniędzy.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Krężela Wsi. W najbliższą sobotę zapraszamy do przygotowania kościoła do świętowania niedzieli parafian z Widoku (nr od 1 do 22). Serdeczne Bóg zapłać za pomoc.

6. Zgodnie z zapowiedzią, jak co roku, dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne.

7. Przypominamy, że papież Franciszek zaapelował do wiernych na całym świecie o włączenie się w piątek 27 października w dzień postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju.