Ogłoszenia parafialne – 15 października 2023

1. W czwartek, 19 października, przypada 39. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po różańcu odmówimy litanię przez wstawiennictwo ks. Jerzego prosząc o łaskę kanonizacji ks. Jerzego.

2. 22 października wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

3. Dzisiaj Msza Święta o godzinie 12:30 dla dzieci rocznicowych. Będą rozdawane indeksy do spowiedzi w I piątki miesiąca. Zapraszamy też dzieci na Różaniec po Mszy Świętej.

4. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła parafianom z Krężela Kolonii. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania parafian z Krężela Wsi.

5. Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po Mszy Świętej tradycyjna zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień w niedzielę, 22 października, Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Tego dnia będzie zbiórka na tacę na cele misyjne.

7. Przed kościołem Caritas parafialny sprzedaje znicze na święta. Pamiętajmy, że zyski ze sprzedaży są przeznaczone na pomoc najuboższym naszej parafii. Zachęcamy przy okazji do zaangażowania się w prace parafialnego Caritasu.

8. Przyjmujemy na Wypominki jednorazowe i roczne. Kartki wypominkowe na stoliku w kruchcie kościoła.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Marka Sobiepanka. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.