Ogłoszenia parafialne – 1 października 2023

1. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w październiku: od poniedziałku do piątku o godz. 17:15, w sobotę po Mszy o godz. 7:00, a w niedzielę po sumie o 12:30.

2. Chcielibyśmy podjąć się comiesięcznych krótkich pielgrzymek w intencji parafii, a także rozpoczynającego się synodu w Rzymie. Pierwsza taka pielgrzymka odbyłaby się w najbliższą sobotę 7 października. Wyjechalibyśmy samochodami z parkingu obok cmentarza o 9:30 do Czerska, potem spod kościoła w Czersku pieszo o godz. 10:00, odmawiając część Różańca, do Kaplicy św. Antoniego w Górze Kalwarii. Prosimy wziąć ze sobą pielgrzymi prowiant: księża marianie podejmą nas herbatą, następnie wrócimy z powrotem do Czerska. Koniec przewidujemy na godzinę 12:30. Serdecznie zapraszamy.

3. Za tydzień spotkanie dla rodzin przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 10:30, a spotkanie dla kandydatów do bierzmowania rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18:00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa po wystawieniu Najświętszego Sakramentu i Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:00. Do chorych udajemy się o godz. 9:00 nie w piątek, ale w sobotę. Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę. W pierwszą sobotę Msza Święta w intencji Róż Żywego Różańca i ich rodzin o godz. 7:00. Po Mszy część Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w nurt modlitwy różańcowej.

5. W sobotę 7 października pierwsza katecheza przedchrzcielna po Mszy Świętej o 18:00. Katecheza dotyczy rodziców i rodziców chrzestnych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Można nabyć obok Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Gościa Extra poświęconego objawieniom maryjnym w Kościele (cena 14 zł). Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła parafianom z Gaju Żelechowskiego. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania parafian z Żelaznej i Nowego Żelechowa.

8. W kruchcie kościoła do wzięcia litania przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo wielkiego papieża, naszego rodaka, zwłaszcza w intencji Ojczyzny.