Ogłoszenia parafialne – 24 września 2023

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Adam Tomasz Rusnarczyk, kawaler z parafii Bożego Ciała w Siedlcach, z Agnieszką Piekarz, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 2)

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – w tradycji miesiąc różańcowy. Przypominamy: Różaniec Święty od poniedziałku do piątku o godz. 17:15, w sobotę po Mszy o godz. 7:00, a w niedzielę po sumie o 12:30.

2. Ogłaszamy Konkurs na najpiękniejszy różaniec: technika dowolna, dla wszystkich dzieci chętnych od przedszkola do klasy 8. Wykonane prace należy przynieść do kościoła do dnia 15 października. Różaniec należy podpisać; imię , nazwisko, klasa i szkoła. Rozstrzygnięcie konkursu będzie 29 października po Mszy świętej o godz. 11.

3. W Mariankach w Górze Kalwarii w sanktuarium o. Papczyńskiego jest prowadzona formacja dla kobiet Ezer Kenegdo przez Akademię Rozwoju Talentów. Jest to cykl dziewięciu comiesięcznych spotkań dla Pań od października 2023 do czerwca 2024 w trzeci czwartek miesiąca o godz. 20 w sali kinowej Domu Zakonnego w Mariankach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Do wzięcia są także foldery w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek, 28 września, o godz. 19:00 w archikatedrze warszawskiej Msza święta w intencji kanonizacji bł. Stefana Wyszyńskiego; o godz. 18:30 świadectwo s. Nulii, uzdrowionej za jego wstawiennictwem. Przypominamy, że Msze święte o kanonizację bł. Stefana Wyszyńskiego są odprawiane w archikatedrze warszawskiej każdego 28 dnia miesiąca o godz. 19:00.

5. W sobotę 7 października pierwsza katecheza przedchrzcielna po Mszy Świętej o 18:00. Katecheza dotyczy rodziców i rodziców chrzestnych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła parafianom z Hipolitowa. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania parafian z Gaju Żelechowskiego.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Mirosława Rosłańca. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.