Ogłoszenia parafialne – 17 września 2023

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Adam Tomasz Rusnarczyk, kawaler z parafii Bożego Ciała w Siedlcach, z Agnieszką Piekarz, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 1)

1. Dzisiaj o 12:30 Msza Święta dla rodzin dzieci rocznicowych, które 25 maja w przyszłym roku będą miała rocznicę I Komunii Świętej.

2. Zapraszamy do kościoła wszystkich ministrantów i kandydatów na zbiórkę 23 września (sobota) o godzinie 10:00. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Każdy może służyć Bogu przy ołtarzu. Serdecznie zapraszamy.

3. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o 18:00 jest katecheza przedchrzcielna. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej. Wszystkich, którzy przygotowują się do chrztu świętego swojego dziecka zobowiązani są do uczestnictwa w tej katechezie. Pierwsze spotkanie w sobotę 7 października.

4. Pierwsze spotkanie po wakacjach Oazy za tydzień, 24 września, po Mszy Świętej o 18:00 w salce parafialnej. Zapraszamy do wspólnoty oazowej młodzież z 7,8 klasy SP i 1 klasy szkoły średniej.

5. W październiku rozpocznie się w Rzymie Synod. Biskupi proszą nas, abyśmy nie pozostawiali Synodu o synodalności bez modlitwy. Chcielibyśmy tych, którzy uczestniczyli w kole synodalnym, i wszystkich chętnych, zaprosić do wspólnej modlitwy w kościele, abyśmy mogli wypraszać łaskę dobrych owoców Synodu. Powinniśmy modlić się także o dobrą radę parafialną. Rada parafialna to wyraz wspólnotowości Kościoła. Zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem, abyśmy mogli dobrze zorganizować spotkanie modlitewne i czytanie Pisma Świętego. W dzisiejszym Gościu niedzielnym dodatek omawiający problemy, z którymi zmierzy się Kościół na rzymskim Synodzie, a także wywiad z kardynałem-nominatem abp Grzegorzem Rysiem.

6. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła parafianom z Nowych Sułkowic: Podleśna, Kosodrzewiny, Wierzbowa i Jeżynowa. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania parafian z Hipolitowa.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Tadeusza Czerniszewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.