Ogłoszenia parafialne – 18 czerwca 2023

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Grzegorz Maciak, kawaler, z parafii tutejszej, z Pauliną Nagrodzką, panną, z parafii Narodzenia NMP w Starej Błotnicy (zapowiedź 2).

Decyzją metropolity warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza Ks. Piotr Ambroziak, nasz wikariusz, został mianowany wikariuszem parafii w Józefosławiu koło Piaseczna. Na jego miejsce przychodzi do nas Ks. Zbigniew Żurek z parafii w Goszczynie. Życzymy Ks. Piotrowi powodzenia w nowej parafii. Uroczyste pożegnanie ks. Piotra będzie miało miejsce na Mszy Świętej o godz. 12:30 w niedzielę 20 sierpnia.

1.W sobotę 24 Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 7:00.

2. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek 23 czerwca o godz. 8:00. Zapraszamy szkoły. Tego dnia będziemy dziękować p. Elżbiecie Chmielewskiej za 50 lat pracy pedagogicznej i katechetycznej.

3. W sobotę, 24 czerwca, tradycyjnie będziemy gościli Pielgrzymkę Konną Ułanów. O godz. 11:00 będzie sprawowana Msza Święta, a po niej tradycyjnie podejmiemy pielgrzymów obiadem. O pomoc w przygotowaniu posiłku prosimy parafian z Nowego Żelechowa i Żelaznej.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

5. Za tydzień po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców za przyczyną ich patrona św. Krzysztofa.

6. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli parafianom z Węszelówki. W tym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Sułkowic: ul. Dworcowa i Różana.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Grzegorza Górskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.