Ogłoszenia parafialne – 11 czerwca 2023

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Grzegorz Maciak, kawaler, z parafii tutejszej, z Pauliną Nagrodzką, panną, z parafii Narodzenia NMP w Starej Błotnicy (zapowiedź 1)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Jesteśmy w oktawie Bożego Ciała: Do czwartku po Mszy Świętej o 18:00 procesje ku czci Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. W czwartek po procesji obrzęd błogosławieństwa wiankó Zaś następnego dnia, w piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W piątek, jak zwykle w trzeci piątek miesiąca, Msza Święta zbiorowa: można składać swoje intencje.

2. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18:00. Zapraszamy młodzież.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Obok zwykłego numeru Gościa Niedzielnego czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

4. Przypominamy, że w najbliższą sobotę wyrusza dwudniowa pielgrzymka do Krakowa o 6:30 rano.

5. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli parafianom z Dąbrowy Dużej i młodej parze: Natalii i Jakubowi. W tym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Węszelówki.