OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 czerwca 2023

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Kamil Karczewski, kawaler, z parafii tutejszej, z Sandrą Jackowską, panną, z parafii Przemienienia Pańskiego w Szewnicy (zapowiedź 2).

1. Dzisiaj odpust parafialny. Od godz. 14:00 zapraszamy na zabawę z okazji Gminnych Dni Chynowa. Przy okazji odpustu przypominamy: aby uzyskać odpust trzeba spełnić następujące warunki:

a) być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź)

b) przystąpić do Komunii Świętej

c) pomodlić się według intencji Ojca Świętego

d) być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

Odpust można ofiarować za siebie lub za dowolną osobę zmarłą.

Ze względu na Gminne Dni Chynowa nie będzie dziś Mszy Świętej o 18:00.

2. Tydzień temu odbył się pierwszy Parafialny Dzień Rodziny. Bardzo dziękujemy małżeństwom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i realizację tego radosnego wydarzenia.

3. Wczoraj nasza młodzież przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp Michała Janochy. Dziękujemy młodzieży i rodzicom kandydatów do bierzmowania za przygotowanie kościoła do uroczystości i na niedzielę. W tym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła parafian z Dąbrowy Dużej.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi w uroczystych procesjach. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 – suma. Po sumie procesja do czterech ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszamy ministrantów, bielanki, dziewczynki sypiące kwiatki, asystę kościelną. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej biorą udział w procesji w strojach komunijnych. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz.18.00 procesja eucharystyczna. Na procesje w Oktawie również zapraszamy ministrantów, bielanki, asystę kościelną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1. Widok (przy kapliczce na skrzyżowaniu), 2. Węszelówka (obok Straży Pożarnej), 3. Nowe Grobice (obok przystanku autobusowego przy posesji ul. Główna 65), 4. Nowe Sułkowice (przy kościele). Procesja wyruszy od kościoła ul. Wolską do Gminy i Straży Pożarnej, tam przejdzie do ul. Głównej i wróci do kościoła.

5. 24 czerwca będziemy tradycyjnie podejmować Pielgrzymkę Konną Ułanów. Prosimy parafian z Żelaznej i Nowego Żelechowa o pomoc w przygotowaniu obiadu dla pielgrzymów na godz. 12:00.

6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę gospodarczą. W tym tygodniu podjęliśmy się czyszczenia i impregnacji muru cmentarnego, a także muru przy plebanii od ul. Głównej i przy kościele, który był rozpoczęty jeszcze w 2007 r., czyszczenia bram, stojaków na rowery itp. Czekamy na podpisanie umowy z Ministerstwem w sprawie wymiany desek szalunkowych wewnątrz kościoła na deski modrzewiowe. Czekamy też na projekty dotyczące odbudowy zakrystii, na podstawie których będą sporządzone kosztorysy, które musimy przedstawić w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

7. Przed kościołem zbiórka do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

8. Dziś, obok zwykłego numeru Gościa Niedzielnego, można nabyć czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. 7 lipca z Marianek w Górze Kalwarii wyrusza Piesza Pielgrzymka do Lichenia pod hasłem „Maryja w tajemnicy Kościoła”. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestnictwa.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Waldemara Kacprzaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.