OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 maja 2023

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Kamil Karczewski, kawaler, z parafii tutejszej, z Sandrą Jackowską, panną, z parafii Przemienienia Pańskiego w Szewnicy (zapowiedź 1)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Dziś przypada 42 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świetego. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 zapraszamy na Parafialny Dzień Rodziny. W programie gry i zabawy, zajęcia plastyczne i gra terenowa „Poszukiwacze skarbów”. Po uroczystości Zesłania Ducha Świętego jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i rozpoczęcie okresu zwykłego.

3. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej, odpust parafialny. W tym dniu można uzyskać odpust od kary doczesnej, którą zaciągnęliśmy przez swoje grzechy. Jest to więc dzień wielkiej łaski Bożej dla parafii.Przypominamy, że uroczystość Trójcy Świętej jest także zakończeniem okresu spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Także od czwartku, 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tych samych godzinach, co nabożeństwo majowe.

5. W sobotę 3 czerwca o godz. 15:00, w przeddzień odpustu parafialnego, młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp Michała Janochy. Dziś po wieczornej Mszy Świętej spotkanie. Dwie próby w środę i piątek o godz. 19:30. Spowiedź przed przyjęciem sakramentu bierzmowania po Mszy Św. Wieczornej o 18:45. Ze względu na bierzmowanie nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00. Proszę bardzo uwzględnić to w swoich planach. Wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą o 15:00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa po wystawieniu Najświętszego Sakramentu i Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:00. Ze względu na przygotowanie do bierzmowania adoracja tylko do Mszy Świętej wieczornej. W sobotę o 7:00 Msza Święta w intencji Kół Żywego Różańca, a po Mszy odmówimy wspólnie część Różańca Świętego o pokój w Europie i na świecie, i za Ukrainę. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w nurt modlitwy różańcowej. Przypominamy zarazem, że w sobotę wyrusza pielgrzymka do Częstochowy: wyjazd o 5:30. Koszt 60 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. W pierwszy piątek miesiąca udamy się także z wizytą do chorych od godz. 9:00. Prosimy bardzo o informowanie nas o nowych osobach, które chciałyby przyjąć księdza w domu.

8. Dziękujemy parze ślubnej Maciejowi i Paulinie oraz rodzicom dzieci rocznicy I Komunii za przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnych i na niedzielę. W tym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła młodzież i rodziców kandydatów do bierzmowania.

9. 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1. Widok, 2. Węszelówka, 3. Nowe Grobice, 4. Nowe Sułkowice (czyli: ul. Jagodowa, Akacjowa, Spacerowa, Piaskowa, Podleśna, Kosodrzewiny, Wierzbowa i Jeżynowa)

10. Za tydzień przeżywamy odpust parafialny, a także tradycyjnie Dni Chynowa. Urząd Gminy w Chynowie zaprasza na Dni Chynowa, który odbędzie się 4 czerwca od godz. 14:00. Na Pikniku będzie specjalne stoisko Gminy Chynów: będą rozstrzygnięte konkursy, nagrody. Ze względu na Dni Chynowa 4 czerwca nie będzie Mszy Świętej o 18:00. Nie będzie więc Mszy Świętej wieczornej w sobotę i w niedzielę.

11. Jednocześnie przypominamy, że w niedzielę 4 czerwca będziemy przeżywać XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. O godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski. W naszym kościele będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Także tego dnia, jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca, taca gospodarcza na potrzeby budowlane naszej parafii.