OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 maja 2023

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Aleksander Melzacki, kawaler, z parafii Chrystusa Króla w Gdańsku, z Eweliną Jędral, panną, z parafii tutejszej (zapowiedź 2);
  • Jakub Kwiatkowski, kawaler, z parafii św. Mikołaja w Warce, z Natalią Moniką Kędzierską, panną, z parafii tutejszej (zapowiedź 2).
  • Michał Piotr Tomaszewski, kawaler, z parafii tutejszej, z Emilią Pilacką, panną z parafii w Sobikowie (zapowiedź 2);
  • Michał Zawiślak, kawaler, z parafii w Złotokłosie, z Sandrą Zdunek, panną, z parafii tutejszej (zapowiedź 2).

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świetego.

2. Wczoraj dzieci klas III przeżywały swoją I Komunię Świętą. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i modlitwę. Rozpoczynamy Biały Tydzień: Msze Święte od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 dla wszystkich dzieci.

3. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 10:00 w sobotę 27 maja dla wszystkich klas. Próba przed rocznicą I Komunii Świętej w środę o godz. 18:40. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 17:00.

Dziękujemy bardzo dzieciom i rodzicom ze szkoły w Zalesiu za prace plastyczne o Eucharystii, które możemy podziwiać w kościele. Dziękujemy za pomoc katechetce p. Elżbiecie Chmielewskiej.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnych i na niedzielę. W tym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła rodziców dzieci rocznicowych.

6. Zapraszamy za tydzień na Rodzinny Piknik Parafialny po Mszy Świętej o 11:00. W programie gry i zabawy, zajęcia plastyczne i gra terenowa „Poszukiwacze skarbów”. Zachęcamy rodziny do uczestnictwa i do włączenia się, na ile kto może, do organizacji pikniku. Szczegóły na plakatach.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Eugenię Błażkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.