Ogłoszenia parafialne 2 kwietnia 2023 r.

1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, a od Wielkiego Czwartku Święte Triduum Paschalne. Ze względu na prace w kościele w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę Msze Święte o 7:00 i 18:00 w salce katechetycznej na plebanii. Spowiedź w kancelarii przed Mszą Świętą.

2. W Wielki Czwartek o godz.18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele.

3. W Wielki Piątek o godz.18.00 sprawujemy Liturgię Męki Pańskiej. Tego dnia zachowujemy ścisły post (czyli: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, a jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej). Ofiary, które złożymy na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

4. Uroczystą Wigilię Paschalną z obrzędem światła, śpiewem orędzia paschalnego, odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będziemy sprawowali w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, bowiem podczas Wigilii Paschalnej odnowimy obietnice chrztu świętego. Rezurekcja tradycyjnie o 6:00 rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

5. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę przed kościołem od godz. 9.00 – 14.00. W tym czasie ministranci będą rozprowadzać wodę święconą w buteleczkach. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.

6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00 odprawimy tzw. ciemną jutrznię, na którą gromadzimy się przy pustym tabernakulum oraz przy ogołoconym ołtarzu, co jest symbolem opuszczenia Chrystusa przez swoich uczniów, a jednocześnie wyrazem naszej tęsknoty za Nim, czuwania i oczekiwania radości zmartwychwstania.

7. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, a także 16. rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej przez kard. Kazimierza Nycza. Orędownictwu Jana Pawła Wielkiego polecamy posługę naszego pasterza.

8. W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00.

9. Dziękujemy za przeprowadzoną już zbiórkę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa mieszkańcom wsi naszej parafii. Dziękujemy bardzo za sprzątnięcie kościoła. Wiele osób przyszło pomóc. Dziękujemy za dokonywane zakupy (jak odkurzacz, materiały, koronki, płyny do czyszczenia i wiele innych rzeczy). Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne. Cieszymy się, że tak wiele osób utożsamia się z parafią i chce pomóc. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Zapraszamy ministrantów i lektorów do przygotowania obchodów Wielkiego Tygodnia. Zbiórka ministrantów przed Triduum Paschalnym w środę o godz. 19:30 i w sobotę po ciemnej jutrzni. O sprzątnięcie kościoła w tym tygodniu prosimy służbę liturgiczną i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Część dorosłą służby liturgicznej zapraszamy z rodzinami.

11. Do chorych i seniorów pójdziemy do domów we wtorek, 4 kwietnia, przed południem i po południu. Zachęcamy rodziny opiekujące się osobami starszymi i chorymi, aby przypomnieć o możliwości przedświątecznej spowiedzi i Komunii świętej. Prosimy zgłaszać księżom osoby, które odwiedzimy we wtorek.

12. W sprzedaży Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz specjalny numer Gościa Extra poświęcony relikwiom Męki Pańskiej.