26 marca 2023 – ogłoszenia parafialne

1. Za tydzień już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień i na tę niedzielę wracamy do kościoła parafialnego. Na Mszach błogosławieństwo palm. W piątek przed Niedzielą Palmową, 31 marca, drogą krzyżowa ulicami Chynowa o godz. 19:00. Zachęcamy wszystkich do skorzystania przed świętami ze spowiedzi.

2. Przypominamy, że w tygodniu Msze Święte o 7:00 i 18:00 w salce katechetycznej na plebanii. Spowiedź w kancelarii przed Mszą Świętą. Msze Święte niedzielne o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30. Do odwołania nie będzie Mszy Świętej niedzielnej o 18:00.

3. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc, po smutnym dla nas wydarzeniu losowym, Gminie i panu Tadeuszowi Zakrzewskiemu za udostępnienie Gminnego Domu Kultury, wszystkim dyżurującym przy kościele, wszystkim ofiarodawcom, wszystkim ludziom dobrej woli z dekanatu czerskiego, którzy zebrali w zeszłą niedzielę puszkę dla naszej parafii. Za wszystkie dary i modlitwę jeszcze raz dziękujemy.

4. W związku z powrotem do kościoła chcielibyśmy zorganizować większe sprzątanie, w piątek i sobotę, w oba dni od godz. 9:00. Prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła na Niedzielę Palmową.

5. Zachęcamy rodziny opiekujące się osobami starszymi i chorymi, aby przypomnieć o możliwości przedświątecznej spowiedzi i Komunii świętej. Prosimy zgłaszać księżom chętnych. Do chorych wyruszymy we wtorek po Niedzieli Palmowej, 4 kwietnia.

6. W sprzedaży Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz specjalny numer Gościa Extra poświęcony relikwiom Męki Pańskiej. Zachęcamy do lektury. W Gościu Niedzielnym między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci.

7. Zachęcamy do podjęcia do podjęcia trzyletnich studiów „Edukacja muzyczna z muzyką kościelną” w Akademii Katolickiej w Warszawie, które łączą dwie specjalności: przygotowanie nauczycieli muzyki w szkole i jednocześnie muzyków kościelnych, organistów Studia prowadzi ks. Piotr Markisz, który często pomagał nam w niedzielę w parafii.

W sobotę 1 kwietnia (u progu Wielkiego Tygodnia, w wigilię Niedzieli Palmowej) o godz. 15.00 Góra Kalwaria przeistoczy się w Nową Jerozolimę a na jej ulicach, jak przed wiekami, odegrane zostanie Misterium Męki Pańskiej, objęte honorowym patronatem przez kard. Kazimierza Nycza. Zachęcamy do udziału: sobota, godz. 15:00.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Jadwigę Urbaniak i + Witolda Sobieraja. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.