OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 marca 2023

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  

  • Paweł Sieradzan, kawaler, z parafii św. Rocha w Jasieńcu, z Lucyną Gajewską, panną, z parafii tutejszej (zapowiedź 2);
  • Maciej Adamek, kawaler, z parafii w Sobikowie, z Pauliną Beatą Anuszewską, panną, z parafii tutejszej (zapowiedź 2).

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Dziękujemy strażakom z OSP Chynów za uratowanie naszego kościoła: niezwykle szybka i skuteczna akcja. Przybyło aż 9 jednostek z całego powiatu. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy wpłacają na konto, bądź poprzez e-tacę. Dziękujemy wójtowi, p. Tadeuszowi Zakrzewskiemu, za udostępnienie Gminnego Domu Kultury. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Ufamy, że Bóg ze zła wyprowadzi dobro. Gdzie jest wiara, tam jest Kościół.

2. W tygodniu Msze Święte o 7:00 i 18:00 w salce katechetycznej na plebanii. Spowiedź w kancelarii przed Mszą Świętą. Msze Święte niedzielne o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30. Po sumie Gorzkie żale. Do odwołania nie będzie Mszy Świętej niedzielnej o 18:00.

3. Nie rezygnujemy z rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje w piątek, sobotę i niedzielę. Przez te dni zachęcamy też do uczestnictwa w 40-godzinnym nabożeństwie, które będzie w salce na plebanii. W tym szczególnym czasie zachęcamy do adoracji i modlitwy w intencji naszej parafii. Spowiedź rekolekcyjna w sobotę (przyjadą księża z dekanatu). Tego dnia jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Prosimy o zapoznanie się z planem rekolekcji i grafikiem dyżurów adoracyjnych na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. W piątek Droga krzyżowa nocna do Pieczysk: wszelkie informacje na plakatach (początek o 21.00). Zależnie od sytuacji ustalimy miejsce rekolekcji. Proszę śledzić stronę internetową. Być może uda się wrócić do kościoła. Jeżeli nie, rozstawimy namiot przy plebanii.

4. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa, opiekuna Kościoła. O godz. 18:00 Msza Świata w intencji rodzin naszej parafii i w intencji dziękczynnej za ocalenie naszego kościoła. Przed Mszą Święta zapraszamy na Różaniec o godz. 17:30, także w intencji dziękczynnej.

5. Dzisiaj Caritas rozpoczyna sprzedaż palemek i świec. Pamiętajmy, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na pomoc dla najbiedniejszych.

6. Dziękujemy bardzo za zorganizowanie Mszy w Domu Kultury. Sala ośrodka gminnego stała się na chwilę miejscem naszej modlitwy. Dziękuję bardzo tym, którzy pilnują kościoła w nocy. Poruszające świadectwo. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za pomoc.

7. Dziś wyjątkowy nr Gościa Niedzielnego: reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Rodzą się inicjatywy marszów w obronie papieża. Warszawski marsz wyruszy 2 kwietnia o godz. 11:00 spod krzyża papieskiego na pl. Piłsudskiego i dotrze do katedry św. Jana Chrzciciela.