Ogłoszenia parafialne – 5 marca 2023

1. Za tydzień spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, które rozpoczyna się katechezą o godz. 10:30. Także za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (grupa młodsza) rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę gospodarczą.

3. Zespół Parafialny CARITAS zwraca się z prośbą do Parafian o przekazywanie 1,5 % podatku należnego za 2022 rok na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej (NR KRS 0000225750) z podaniem celu szczegółowego – dla CARITAS CHYNÓW. 

4. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Chynowa: ul. Główna: od Mostowej do kościoła. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Chynowa: ul. Główna (od Sułkowic do Kościoła oraz ul. Świerkowa i Miodowa). Za otwarte  serce i odpowiedzialność serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dzieła pomocy misjonarzom ad genteks: po Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.

6. Chcielibyśmy zorganizować, najlepiej w sobotę, wyjazd na wystawę pt. „Obrazy Jezusa Miłosiernego według wizji siostry Faustyny”, która jest prezentowana w podziemiach Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, ul. Floriańska 3. Wystawa potrwa do 2 kwietnia 2023 r. Wystawa otwarta jest w dniach: poniedziałek-sobota 12:00 – 20:00 i w niedzielę 8:00 – 21:30. Wstęp wolny. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do księży, abyśmy mogli pojechać na wystawę razem.

7. Organizujemy pielgrzymkę do Wilna w dniach 17-22 kwietnia 2023 pod hasłem „Drogami Bożego Miłosierdzia w tygodniu Bożego Miłosierdzia”. Dla każdego Polaka Wilno jest dotknięciem historii, miejsc związanych z życiem znanych Polaków, jak Moniuszko, Piłsudski, rotmistrz Pilecki, Słowacki, Mickiewicz, Mackiewicz, Miłosz i wielu innych, a zwłaszcza okazją do rozważenia duchowości miłosierdzia, która została nazwana przez Jana Pawła II „iskrą, która wyjdzie z Polski na cały świat”. Tam Jezus podyktował Koronkę do Bożego Miłosierdzia siostrze Faustynie i tam spotkała swojego pierwszego kierownika duchowego bł. ks. Michała Sopoćkę. Koszt pielgrzymki: 590 zł + 490 Euro (ok. 3000 zł). Szczegóły wyjazdu dla zainteresowanych. Prosimy chętnych o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii. 

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 24-26 marca, a poprowadzi je opiekun Róż Żywego Różańca w Archidiecezji Warszawskiej dominikanin o. Michał Szałkowski OP.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Józefę Barbarę Kazubską. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.