Ogłoszenia parafialne – 12 luty 2023

1. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło w ostatnim czasie Turcję i Syrię, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby dzisiaj po każdej Mszy świętej zorganizować zbiórkę do puszek dla poszkodowanych.

2. Dziękujemy parafianom z Chynowa: ul. Wolska (od Mostowej do kościoła) za pomoc w sprzątnięciu naszej zabytkowej świątyni. Za tydzień zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Chynowa: ul. Cicha, Mostowa, Zacisze.

3. Z okazji 31 Światowego Dnia Chorego przypominamy o możliwości przyjmowania sakramentu chorych we wspólnocie parafialnej. Przyjmując sakrament chorych zostajemy umocnieni specjalnymi łaskami, aby każdy mógł po chrześcijańsku przeżywać stan, w którym się znajduje. Potrzebujemy takiego namaszczenia w różnych sytuacjach: np. chorzy, osoby przed operacjami, ludzie w podeszłym wieku, schorowani, u których pogłębia się słabość, osoby zmagające się z depresją. Do sakramentu chorych mogą przystąpić także ludzie starsi, nawet jeśli nie występują u nich objawy rozpoznanej choroby bądź nie zagraża im niebezpieczna choroba. Częstym błędem jest mylenie sakramentu chorych z wiatykiem czyli Komunią Świętą podawaną osobom umierającym lub będącym w niebezpieczeństwie śmierci. To nie jest to samo. To są dwa zupełnie inne wydarzenia.

Chcielibyśmy wprowadzić w parafii tradycję udzielania sakramentu chorych w każdy 3 piątek miesiąca, wtedy kiedy jest Msza Święta zbiorowa do Bożego Miłosierdzia. Kapłani chętnie pomodlą się nad tymi, którzy potrzebują umacniającej łaski Bożej i udzielą sakramentu chorych po Mszy Świętej.

4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Andrzeja Urbana. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.