Ogłoszenia parafialne – 18 grudnia 2022

 

  1.  Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje. Serdecznie witamy o. Mieczysława. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i wtorek Msze Święte z nauką rekolekcyjną o 10, 17 i 19. O 16 spotkanie dla młodzieży. W środę , dzień spowiedzi: Msze Święte z nauką rekolekcyjną o 10, 18, i 20. Pół godziny przed każdą Mszą Świętą spowiedź. Każdego dnia roraty o godz. 7:00. Plan rekolekcji na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.

 

  1.  W sobotę wigilia i ostatnie roraty o godz. 7:00. Pasterka o północy. W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Świętej o godz. 18:00.

 

  1.  Ze względu na święta nie będzie spotkania dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej. Następne spotkanie w czwartą niedzielę stycznia.

 

  1.  Jutro, 19 grudnia, w godz. 11:00 – 13:00 odwiedzimy chorych. Jest to wizyta przedświąteczna. Bardzo prosimy o podanie w zakrystii lub kancelarii nazwiska i adresu osoby chorej, która chciałaby przyjąć sakrament spowiedzi, Eucharystii, czy sakrament chorych.

 

  1.  Dziękujemy mieszkańcom z Żelaznej i Nowego Żelechowa sprzątnięcie kościoła. Za tydzień zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Krężela-Kolonii . W tygodniu tuż przed świętami zapraszamy także do pomocy służbę liturgiczną, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i chętnych, którzy chcą pomóc przy tworzeniu dekoracji świątecznych.

 

  1.  Mini-wykłady z Katechizmu wznowimy po świętach.

 

  1.  Do nabycia Gość Niedzielny i styczniowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Serdecznie zachęcamy do lektury.

 

  1. Wspólnota oazowa zaprasza na kiermasz pierniczków i świątecznych słodkości w kruchcie kościoła. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów na rekolekcje dla potrzebujących oazowiczów w naszej diecezji.

 

  1. Ruch Światło – Życie Arch. Warszawskiej zaprasza na drugą edycję Oazy Ewangelizacji. Są to tygodniowe rekolekcje skierowane do młodzieży z 7,8 klas SP i szkoły średniej. Odbędą się w terminach ferii zimowych: – 12-18 lutego 2023, Sulejówek – 18-24 lutego 2023, Laski. Ich koszt to 520 zł. Szczegóły na stronie www.oaza.warszawa.pl . Owocem zeszłorocznej edycji OE jest powstanie wspólnoty w naszej parafii.

 

  1.  W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Adama Kłodzińskiego, + Jadwigę Zając i + Henryka Kowarzyka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.