Ogłoszenia parafialne – 4 grudnia 2022

 

  1. W najbliższy czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. Za tydzień, na spotkaniu dla rodzin przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 10:30, poświęcenie medalików.

 

  1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie: zbiórka do puszek po każdej Mszy Świętej.

 

  1. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła przyjaciołom parafii z Hipolitowa (a konkretnie dwóm rodzinom: Szelągom i Płodczykom). W najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu kościoła przyjaciół parafii z Gaju Żelechowskiego. Serdeczne dziękujemy za zaangażowanie.

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze parafii. Na dziś złożyliśmy wniosek do MKiDZN na wymianę desek szalunkowych ścian i dalsze oczyszczanie z farb olejnych poszczególnych elementów kościoła. Koszt tych prac, które mamy nadzieję zacząć w czerwcu 2023, wynosi ok. 470 tys. PLN. Najtrudniejsze prace, które nas czekają za 3-4 lata, to wbudowanie fundamentu i wymiana podłogi na dębową łącznie z ogrzewaniem: nadmuchem ciepłego powietrza od podłogi z pompy ciepła, a także zrobienie odwodnienia z prawdziwego zdarzenia, gdyż w ostatnich latach ulica Główna została wysoko podniesiona. System grzewczy nie podlega dotacjom. Parafia będzie musiała sama dźwignąć ten ciężar. Postaramy się w przyszłym roku wykonać projekty do tego arcytrudnego przedsięwzięcia.

 

  1. Od dzisiaj parafialny Caritas rozprowadza świece wigilijne. Pamiętajmy, że uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczone są na pomoc materialną osobom najuboższym w naszej parafii. Przy okazji dziękujemy Paniom z Caritasu za podjęcie z wielkodusznością służby, która tak bardzo jest dzisiaj potrzebna.

 

  1. Dzisiejszym tematem katechizmowym jest prawo moralne, czym jest i jak głęboki sens dla naszego życia zawiera (KKK, 1950-1960). Za tydzień na temat Prawa Starego Testamentu i jego stosunku do Prawa ewangelicznego (KKK, 1961-1964).

 

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: + Zenona Markiewicza, + Jana Ciężkowskiego i + Tadeusza Jaworka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.