Ogłoszenia parafialne – 27 listopada 2022

 

  1.  Roraty o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 18 grudnia.

 

  1.  W I piątek miesiąca spowiedź od godz.17:00. Adoracja do godz. 20:00 rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Od 9:00 rano odwiedzimy chorych. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:00 na comiesięczne spotkanie parafialne Róż Żywego Różańca w kościele.

 

  1. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej o godz. 18:00.

 

  1. Za tydzień Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie: zbiórka do puszek po każdej Mszy Świętej.

 

  1. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła tym, którzy przyszli z Nowych Sułkowic: rodzinie Sempioło. W najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu kościoła przyjaciół parafii z Hipolitowa. Serdeczne dziękujemy za zaangażowanie się w pomoc.

 

  1. Zapraszamy na rodzinne warsztaty przygotowania ozdób świątecznych metodą Odbędą się one w salce na plebani w sobotę 3 grudnia o 10.00 oraz 11 grudnia o 16.00 w przypadku większej ilości chętnych. Zainteresowanych prosimy o zapisy u naszej parafianki p. Anny Jachowicz tel. 579 648 343. Przygotowane ozdoby upiększą nasz kościół w święta Bożego Narodzenia.

 

  1. Przypominamy, że nasz organista, p. Mieczysław, rozpoczął przynoszenie do domów poświęconych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności dla organisty za jego pracę.

 

  1. Dzisiejszym tematem katechizmowym jest solidarność, jako cnota wybitnie chrześcijańska (KKK, 1939-1942), której papież Franciszek poświęcił ostatnią encyklikę Fratelli tutti, a za tydzień o tym, czym jest prawo moralne i jak głęboki sens dla naszego życia zawiera (KKK, 1950-1960).

 

  1. Jest z nami choinka, której jedyną ozdobą są bombki z wypisanymi potrzebami gorzej sytuowanych parafian. Można taką bombkę zabrać ze sobą i pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują bardziej od nas. Chodzi przede wszystkim o długoterminową żywność typu mąka, kasza, makaron, cukier, konserwy  i środki czystości.  Produkty te dla wielu rodzin są ogromnym obciążeniem finansowym. Prosimy o składanie darów w zakrystii do 15 grudnia, aby pomoc została dostarczona jeszcze przed świętami. Także od przyszłego tygodnia parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijne.