Ogłoszenia parafialne – 20 listopada 2022

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią uroczystością roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, a tym samym nowy rok liturgiczny.

 

  1. Za tydzień, w I niedzielę Adwentu, taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.

 

  1. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła parafianom z Nowych Sułkowic: ul. Jagodowa, Akacjowa, Spacerowa i Piaskowa. A także wszystkim, którzy dołączyli do sprzątania: po pracach w kościele sprzątania było bardzo dużo. W najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu kościoła parafian z Nowych Sułkowic: ul. Podleśna, Kosodrzewiny, Wierzbowa i Jeżynowa. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc.

 

  1. Dzisiejszym tematem katechizmowym jest: „Równość i różnice między ludźmi”. W przyszłym tygodniu będziemy rozważać temat: „Zasada solidarności” (KKK, 1939-1942).

 

  1. Zapraszamy na rodzinne warsztaty przygotowania ozdób świątecznych metodą decoupage Odbędą się one w salce na plebani w sobotę 3 grudnia o 10.00 oraz 11 grudnia o 16.00 w przypadku większej ilości chętnych. Zainteresowanych prosimy o zapisy u naszej parafianki p. Anny Jachowicz tel. 579 648 343. Przygotowane ozdoby upiększą nasz kościół w święta Bożego Narodzenia.

 

  1.  Ostatnio słyszeliśmy w kościele kilka świadectw członków Żywego Różańca w naszej parafii. Przypomnijmy więc, że w 2013 r. Żywy Różaniec otrzymał strukturę „Stowarzyszenia Żywy Różaniec”. Należy do niego 2 mln osób. Pismem formacyjnym stowarzyszenia jest miesięcznik Różaniec”, do którego lektury zachęcamy także tych, którzy nie należą do Żywego Różańca.
    Do czego się zobowiązujemy?
    Mi.n. do zapisania swojego imienia w Księdze i odmawiania codziennie jednego dziesiątka różańca (5 min.), do udziału w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych, do częstego przystępowania do Sakramentów świętych, udziału w procesjach maryjnych oraz rozszerzania czci Maryi.