ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH

Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

Warunki uzyskania odpustu:
nawiedzić pobożnie cmentarz,
nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam
Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary,
spowiedź sakramentalna,
modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz
wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 

Ogłoszenia parafialne – 30 października 2022

1. Msze Święte w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 8, 10, i o godz. 12 na cmentarzu (po Mszy procesja i modlitwa w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych). W dzień Zaduszny, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze Święte o godz. 8, 10 i o godz. 18. Msza Święta o godz. 8:00 w intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii, a o godz. 10:00 w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach i wszystkich zmarłych w ostatnim roku. W gablocie i na stronie internetowej jest informacja, jak uzyskać odpust zupełny za zmarłych i warunki odpustu zupełnego.

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz.18.00. Możliwość spowiedzi od godz.17:00. Adoracja w pierwszy piątek miesiąca od 17:00 do 20:00 rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Od 9:00 rano odwiedzimy chorych. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:00 zapraszamy na Różaniec. Jest to comiesięczne spotkanie parafialne Róż Żywego Różańca w kościele. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

3. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne.

4. Rozpoczęliśmy wymianę sufitu na sufit z drzewa drzewa modrzewiowego. W związku z tym od 14 listopada Msze Święte w dzień powszedni będą w salce na plebanii. W niedziele Msze Święte w kościele.

5. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła parafianom z Sułkowic, ul. Ogrodowa (strona parzysta). W najbliższą sobotę zapraszamy do przygotowania kościoła do świętowania niedzieli parafian z Sułkowic, także z ul. Ogrodowej, ale od strony nieparzystej. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc.

6. Z radością informujemy, że jeden z naszych parafian, Łukasz Matulka, odkrył powołanie w zakonie Kartuzów. Napisał do nas list, w którym informuje, że złożył już pierwsze śluby w święto Narodzin Maryi. Zakon kartuzów jest jedynym zakonem w Kościele katolickim, którego reguła nie zmieniła się od wielu wieków. W zakonie obowiązują niezmienione od wieków zasady zachowywania: milczenia, modlitwy, postu, pracy i przebywania w samotności przez większą część dnia. Jest to zakon o bardzo surowej regule. Łukasz przebywa w klasztorze na południu Anglii, około 40 km od Londynu. Polecamy go waszej modlitwie.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Tadeusza Mosakowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.