Ogłoszenia parafialne – 14 sierpnia 2022

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Paweł Czerniszewski, kawaler, z parafii tutejszej, z Agatą Magdaleną Dudek, panną, z parafii św. Bartłomieja w Chęcinach (zapowiedź 2)
  • Łukasz Andrzej Baran, kawaler, z parafii tutejszej, z Beatą Bobak, panną, z parafii Miłosierdzia Bożego w Zakopanem (zapowiedź 2)
  • Robert Wdowiak, kawaler, z parafii św. Wawrzyńca w Warszawie, z Edytą Kaniewską, panną, z parafii tutejszej (zapowiedź 2)
  • Jarosław Kłosiewicz, kawaler, z parafii w Piasecznie (Zalesie Dolne), z Beatą Marzeną Kacprzak, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 2)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy Świętej. Porządek Mszy Świętych: o godz. 8, 9:30, 11 i 18. Po Mszy Świętej o 8:00 wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Pieczysk, gdzie suma odpustowa rozpocznie się o godz. 12:00. Zachęcamy do zaangażowania się w przebieg pielgrzymki, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczne przejście grupy i śpiewy.

2. Organizujemy pielgrzymkę do Świnic Warckich, czyli do Sanktuarium Urodzin, Chrztu, I spowiedzi i I Komunii świętej Faustyny Kowalskiej w sobotę 10 września. Wyjazd o godz. 8:00 rano ze skweru przed cmentarzem. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii.

3. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli parafianom z Dąbrowy Dużej. W tym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła parafian z Sułkowic, ul. Dworcowa i Różana. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc.

4. We wtorek na Mszy Świętej o 7:30 będziemy modlić się w intencji siostry zakonnej Edyty Antosiewicz ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, dziękując Bogu za 25 lat życia zakonnego. Dziękujemy Bogu za powołanie z naszej parafii. Zapraszamy Koła Różańcowe i wszystkich, którzy znają s. Edytę.

5. Przy plebanii znaleźliśmy klucze z pilotem „phox” i wyciętym z metalu samochodzikiem.