Ogłoszenia parafialne – 26 czerwca 2022

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  

  • Marcin Kacprzak , kawaler, z parafii tutejszej, z Mileną Michalak, panną, z parafii  św. Rocha w Jasieńcu (zapowiedź 1)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. W najbliższą środę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dziś taca przeznaczona na świętopietrze, czyli na posługę apostolską i charytatywną Papieża.

2. Dziś po każdej Mszy Świętej poświęcenie samochodów przez wstawiennictwo patrona kierowców św. Krzysztofa.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Obok zwykłego numeru Gościa Niedzielnego (po 8 zł) do nabycia GOŚĆ EXTRA, poświęcony Eucharystii i cudom eucharystycznym (w cenie 12 zł) oraz kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego.

4. Przypominamy, że w okresie wakacji, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, jest inny porządek Mszy Świętych, zarówno w dzień powszedni, jak i w niedzielę. W poniedziałek: wypominki o 17:30 i Msza o 18:00; wtorek: 7:00, 7:30; środa: 17:30, 18:00; czwartek: 7:00, 7:30; piątek: 16:30 Koronka i adoracja, 17:30, 18:00; w sobotę o 18:00. W niedzielę: 8:00, 11:00, 12:30 i 19:00.

3. Dziękujemy tym  rodzinom z Wygodnego, które pomogły w przyjęciu Pielgrzymki Konnej Ułanów oraz, jak zawsze, naszym strażakom z OSP za napojenie koni.

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź po południu od 17:00 po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Wizyta u chorych od godz. 9:00. Zaś w pierwszą sobotę miesiąca o 7:00 Msza Święta z udziałem Kół Żywego Różańca i w ich intencji, a po niej Różaniec Święty. Przypominamy, że adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie w I piątki miesiąca od 17:00 do 20:00.

6. W przyszłą niedzielę tzw. taca gospodarcza.

7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli parafianom z Jakubowizny (od Machcina do kapliczki). W tym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Henrykowa.