Ogłoszenia parafialne – 19 czerwca 2022

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  

  • Michał Maciak, kawaler, z parafii tutejszej, z Moniką Karpińską, panną, z parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie (zapowiedź 2)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków. Zaś następnego dnia, w piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek 24 czerwca o godz. 8:00. Zapraszamy szkoły.

3. W sobotę, 25 czerwca, tradycyjnie będziemy gościli Pielgrzymkę Konną Ułanów. O godz. 11:00 będzie sprawowana Msza Święta, a po niej tradycyjnie podejmiemy pielgrzymów obiadem. O pomoc w przygotowaniu posiłku prosimy parafian z Wygodnego.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Obok zwykłego numeru Gościa Niedzielnego (po 8 zł) do nabycia GOŚĆ EXTRA, poświęcony Eucharystii i cudom eucharystycznym (w cenie 12 zł) oraz kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego.

5. Za tydzień poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców za przyczyną ich patrona św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej.

6. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli parafianom z Jakubowizny (od stacji do kapliczki) . W tym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Jakubowizny (od Machcina do kapliczki).