OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 czerwca 2022

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  

  • Michał Włodarski, kawaler, z parafii tutejszej, z Justyną Grażyną Anuszewską, panną, z parafii w Sobikowie (zapowiedź 2)
  • Michał Maciak, kawaler, z parafii tutejszej, z Moniką Karpińską, panną, z parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie (zapowiedź 1)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Dzisiaj przeżywamy nasz odpust parafialny. Po Mszy Świętej o godz. 12:30 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na festyn chynowski, który rozpocznie się o godz. 14:00. 

Przypominamy: aby uzyskać odpust trzeba spełnić następujące warunki:

a) być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź)

b) przystąpić do Komunii Świętej

c) pomodlić się według intencji Ojca Świętego 

d) być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

Odpust można ofiarować za siebie lub za dowolną osobę zmarłą.

2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi w uroczystych procesjach. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 – suma. Po sumie procesja do czterech ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszamy ministrantów, bielanki, dziewczynki sypiące kwiatki, asystę kościelną. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej biorą udział w procesji w strojach komunijnych. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz.18.00 procesja eucharystyczna. Na procesje w Oktawie również zapraszamy ministrantów, bielanki, asystę kościelną.

Przypominamy kto przygotowuje ołtarze i gdzie: 

1 Ołtarz: Gaj Żelechowski (przy kapliczce na skrzyżowaniu)

2 Ołtarz:  Barcice Rososkie (obok Straży Pożarnej)

3 Ołtarz:  Sułkowice, ul. Dworcowa i bloki na Jarzębiny (obok przystanku autobusowego przy posesji ul. Główna 65)

4 Ołtarz: Żelazna i Nowy Żelechów (przy kościele)

3. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek 24 czerwca o godz. 8:00. Zapraszamy szkoły.

4. Obok zwykłego numeru Gościa Niedzielnego (po 8 zł) do nabycia GOŚĆ EXTRA, poświęcony Eucharystii i cudom eucharystycznym (w cenie 12 zł).

5. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli parafianom z Jakubowizny (działki i za lasem). W tym tygodniu zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Jakubowizny (od stacji do kapliczki).

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Edwarda Pielaszka i + Stefana Gryczko. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.