OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WIELKANOC 2022

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Damian Kozerski, kawaler, z Beatą Aleksandrą Anuszewską, panną, oboje z parafii polskiej św. Jana Pawła II w Den Haag w Holandii (zapowiedź 2). Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy, przedłużenie radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym w piątek można spożywać pokarmy mięsne.

2. W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00. 

3. Jutro, w drugi dzień świąt, przeprowadzamy po Mszy Świętej zbiórkę do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski im. św. Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie.

5. Przypominamy, że już w najbliższą sobotę 23 kwietnia 2022 r. odbywamy jednodniową pielgrzymkę Sacrum Ziemi Świętokrzyskiej, w planie przewidziane jest nawiedzenie klasztoru na św. Krzyżu, Święta Katarzyna z nawiedzeniem sióstr Bernardynek oraz Skarżysko-Kamienna – wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej – kopii wileńskiej kaplicy – wraz z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia. Koszt wyjazdu to 100 zł. Zbiórka na skwerze przed cmentarzem o godz. 6:45.

6. Woda święcona w buteleczkach do nabycia w kruchcie kościoła

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego (numer świąteczny). Jest już do nabycia Mały Gość Niedzielny (numer majowy)

8. Do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy w najbliższą sobotę parafian z Chynowa, ul. Wspólna, Słoneczna, Malinowa, Jasna i Działkowa.

9. Dziękujemy także wszystkim osobom, które swoją pracą przyczyniły się do tego, byśmy mogli Triduum Paschalne i Święta przeżywać w podniosłej atmosferze: służbie liturgicznej, ministrantom i bielankom, Annie Łukaszowi Kopytowskim, Sylwii i Tomaszowi Lewandowskim, Mariannie Lewandowskiej, Teresie Przybyszewskiej, Hannie Zakrzewskiej, Janowi Strzeżek, Teresie Sobieraj, Ewie Jędrych, Edycie Siemińskiej z córkami, Dominice Ptasiewicz, za sprzątanie Adamowi Lachowicz (który bardzo pięknie zastępuje p. Ewę Walkiewicz), Klaudii Zdunek i ministrantowi Piotrkowi Bakalarczyk oraz Wojciechowi Chmielewskiemu. No i oczywiście Ochotniczej Straży Pożarnej z Chynowa, która tak dzielnie czuwała przy grobie Pana Jezusa. Dziękujemy także za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa osobom indywidualnym i poszczególnym wsiom.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Janinę Gajewską, + Wiesławę Marczak, + Stanisławę Rokita. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.