Niedziela Palmowa

Ogłoszenia parafialne 10 kwietnia 2022 r.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Damian Kozerski, kawaler, z Beatą Aleksandrą Anuszewską, panną, oboje z parafii polskiej św. Jana Pawła II w Den Haag w Holandii (zapowiedź 1). Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, a od Wielkiego Czwartku Święte Triduum Paschalne.

2. W Wielki Czwartek o godz.18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

3. W Wielki Piątek o godz.18.00 sprawujemy Liturgię Męki Pańskiej. Tego dnia zachowujemy ścisły post (czyli: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, a jeśli to możliwe także w 

Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej).  Ofiary, które złożymy na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

4. Uroczystą Wigilię Paschalną z obrzędem światła, śpiewem orędzia paschalnego, odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będziemy sprawowali w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, bowiem podczas Wigilii Paschalnej odnowimy obietnice chrztu świętego. Rezurekcja tradycyjnie o 6:00 rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

5. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę przed kościołem od godz. 9.00 – 16.00. W tym czasie ministranci będą rozprowadzać wodę święconą w buteleczkach. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.

6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00 odprawimy tzw. ciemną jutrznię, na którą  gromadzimy się przy pustym tabernakulum oraz przy ogołoconym ołtarzu, co jest symbolem opuszczenia Chrystusa przez swoich uczniów, a jednocześnie wyrazem naszej tęsknoty za Nim, czuwania i oczekiwania radości zmartwychwstania.

7. W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00. 

8. Dziękujemy za przeprowadzoną już zbiórkę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa mieszkańcom wsi naszej parafii. Na Waszą prośbę umieściliśmy w gablocie i na stronie internetowej listę wsi, które brały udział w zbiórce.

9. Zapraszamy ministrantów i lektorów do przygotowania obchodów Wielkiego Tygodnia. Zbiórka ministrantów przed Triduum Paschalnym w środę o godz. 19:30

i w sobotę po ciemnej jutrzni. O sprzątnięcie kościoła w tym tygodniu prosimy służbę liturgiczną i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Część dorosłą służby liturgicznej zapraszamy z rodzinami.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Henryka Karczewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

11. List Kardynała Kazimierza Nycza, ordynariusza archidiecezji warszawskiej:

Drodzy Diecezjanie! 

Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku przeżywamy
w kontekście bolesnych wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie i cierpieniami tego narodu. W Wielki Piątek, podczas Centralnej Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami Warszawy, będziemy modlić się o pokój na świecie i w Ukrainie, za wszystkie ofiary tej wojny – wojskowych i cywilów, o zaprzestanie zabijania i krzywdzenia niewinnych ludzi. Zapraszam wszystkich warszawiaków i uchodźców z Ukrainy na to podniosłe, wielkopiątkowe nabożeństwo i serdecznie proszę o modlitwę w tych intencjach w czasie świąt, a zwłaszcza w Wigilię Paschalną i podczas procesji rezurekcyjnych. Dziękuję wszystkim wiernym świeckim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom
z Ukrainy, otwierają swoje domy i w jakikolwiek sposób niosą wsparcie duchowe
i materialne. Dziękuję księżom proboszczom, kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, Caritas Archidiecezji Warszawskiej, władzom samorządowym oraz wszystkim, którzy obejmują modlitwą cały naród ukraiński i proszą Boga o upragniony pokój. 

Na zbliżające się obchody Triduum Paschalnego i czas Wielkiej Nocy z serca Wam wszystkim błogosławię. 

† Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski 

 

GRÓB PAŃSKI I DEKORACJE

Wsie, które złożyły ofiary na kwiaty 2022

 1. Piekut
 2. Dąbrowa Duża
 3. Chynów, ul. Warecka, Spokojna 
 4. Chynów (ul. Wolska – od Mostowej do kościoła)
 5. Chynów (ul. Główna do kościoła, Miodowa, Świerkowa)
 6. Chynów (ul. Wolska, Kolejowa i Ogrodowa)
 7. Chynów (Wspólna, Malinowa i Słoneczna)
 8. Chynów (Cicha, Mostowa, Zacisze)
 9. Jakubowizna (działki, las i od stacji do kapliczki)
 10. 10.Zalesie i Zadębie
 11. 11.Węszelówka
 12. 12.Sułkowice (ul. Różana, Dworcowa)
 13. 13.Sułkowice (ul. Kolejowa, Lipowa, Kwiatowa, Słoneczna, Leśna)
 14. 14.Sułkowice (ul. Ogrodowa, Dolna i przyległe)
 15. 15.Krężel – Stara Wieś
 16. 16.Kolonia Widok i Widok (nr 1-23)
 17. 17. Barcice Rososkie – Kęsik i Urbańscy
 18. 18.Gaj Żelechowski
 19. 19.Nowe Grobice (ul. Główna i Spokojna)