Ogłoszenia parafialne – 3 kwietnia 2022

1. Za tydzień już Niedziela Palmowa rozpoczynającą Wielki Tydzień. Na Mszach błogosławieństwo palm. Tuż przed Niedzielą Palmową 8 i 9 kwietnia, będziemy przeżywać wielkopostny dzień skupienia. Rozpoczniemy go w piątek Drogą Krzyżową ulicami Chynowa o godz. 19:00. Zaś dnia następnego w sobotę 9 kwietnia Msze Święte z kazaniem o godz. 10:00, 16:30 i 18:00.  O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 16:30. Spowiedź Święta zaczyna się pół godziny przed każdą Mszą Świętą. 

2. W tym tygodniu na spowiedź wielkopostną zapraszamy dzieci ze Szkół Podstawowych: we wtorek dzieci klas 4-6 na o godz. 16.45. W środę klasy 6-8 konferencja i spowiedź również o 16.45. Zaś w czwartek zapraszamy młodzież z liceum o 18.45 (konferencja i spowiedź).

3. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby budowlane parafii. Złożyliśmy do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wniosek o przyznanie dotacji na prace restauratorskie (tj. wymiana sufitów, desek szalunkowych wewnątrz kościoła i podłóg) w kwocie 700 tys. zł. Chcemy po świętach rozpocząć budowę muru cmentarnego od ul. Parkowej (dł. 130 m.). Mamy też nadzieję, że do I Komunii Świętej, a więc do połowy maja, będą stały w naszym kościele tzw. zamknięte konfesjonały.

4. Jak co roku zachęcamy do przygotowania w tym tygodniu świątecznych paczek-prezentów dla najuboższych parafian. Chodzi  zwłaszcza o żywność i środki chemiczne. Paczki są przygotowywane i roznoszone przez członków parafialnego CARITAS. Zachęcamy do włączenia się w pracę CARITASU. Przygotowane paczki żywnościowe prosimy składać w zakrystii lub na plebanii. Z góry dziękujemy za pomoc.

5. Za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej o godz. 18:00. 

6. Za tydzień spotkanie dla rodzin przygotowujących się do I Komunii Świętej o 10:30.

7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Chynowa – ul. Wolska (od Mostowej do Kościoła). Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Chynowa, ul. Cicha, Mostowa, Zacisze. Ks. Wikariusz zaprasza też ministrantów i lektorów do przygotowania obchodów Wielkiego Tygodnia.

8. Zachęcamy rodziny opiekujące się osobami starszymi i chorymi, aby przypomnieć o możliwości przedświątecznej spowiedzi i Komunii świętej.  Prosimy zgłaszać księżom chętnych.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Zbigniewa Krzysztoszka. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.