Ogłoszenia parafialne – 27 marca 2022

1. W sobotę 2 kwietnia pamiętajmy o siedemnastej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Tego dnia, jak zwykle w pierwszą sobotę miesiąca, Koła Żywego Różańca wspólnie odmówią Różaniec, a po nim Litania do św. Jana Pawła II.

2. W I piątek miesiąca Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz.18.00. Możliwość spowiedzi od godz.17:30. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w zeszłym roku szkolnym przystąpiły do I Komunii Świętej i I spowiedzi. O 17:30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, a po Mszy Świętej wieczornej droga krzyżowa dla dorosłych.

3. W I piątek miesiąca od godz. 9:00 rano odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych osób w kancelarii lub zakrystii.

4.Zapraszamy na  Nocną Drogę Krzyżową. Trasa obejmie 14 stacji, wyjście sprzed naszego Kościoła dawną trasą pielgrzymkową: przez  Chynów (Ksieżyzna) I Stacja Drogi Krzyżowej – Pieczyska (Kościół) X Stacja Drogi Krzyżowej, kończymy 14 stacją przy figurze Jezusa przed naszym Kościołem.  Wyruszamy w piątek 1 kwietnia po wieczornej Mszy świętej ok. godz. 19.00. W nocnej Drodze Krzyżowej będzie nam towarzyszyć. ks. Piotr Ambroziak. Będzie też możliwość spowiedzi. Ze względu na medytacyjna formę pielgrzymki proponujemy wędrówkę w małych grupach (nie więcej niż 5 osób). Wieczorowo-nocna pora wymaga też zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, latarkę, odpowiedni strój i buty,  żywność oraz naładowany telefon komórkowy.  Na czas wieczornej wędrówki przygotujemy rozważania i rozpiskę trasy, które rozdamy przy wyjściu z Kościoła. Uczestnicy biorą udział w drodze wyłącznie na własną odpowiedzialność.

5. Za tydzień tzw. taca gospodarcza na potrzeby budowlane parafii.

6. 8 i 9 kwietnia będziemy przeżywać wielkopostny dzień skupienia. Rozpoczniemy go w piątek Drogą Krzyżową ulicami Chynowa o godz. 19:00. Zaś dnia następnego w sobotę 9 kwietnia Msze Święte z kazaniem o godz. 10:00, 16:30 i 18:00.  O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 16:30. Spowiedź Święta zaczyna się pół godziny przed każdą Mszą Świętą. 

7. Dzisiaj CARITAS parafialny rozprowadza świece świąteczne i palemki. W tym roku także pragniemy przekazać świąteczne paczki dla naszych najbardziej potrzebujących parafian. Przygotowane paczki żywnościowe prosimy składać w zakrystii lub na plebanii. Z góry dziękujemy za pomoc.

8. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej o godz. 18:00.

9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Chynowa – ul. Warecka. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Chynowa, ul. Wolska (od Mostowej do Kościoła).

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Tadeusza Bojarskiego. Wieczny odpoczynek raz mu dać, Panie.