Ogłoszenia parafialne – 13 marca 2022

1. Dzisiaj obchodzimy 9 rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka. Otaczamy gorącą modlitwą Papieża. Zachęcamy także do osobistej lektury Listu wielkopostnego arcybiskupa warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza. List jest dostępny na stronie internetowej parafii.

2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o pokój na świecie i za Ukrainę: Różaniec codziennie o godz. 17:15 (z wyjątkiem piątku i niedzieli, kiedy to odprawiamy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne).

3. W związku z liczną obecnością w Polsce uchodźców należących do różnych chrześcijańskich Kościołów niekatolickich, zapraszając swoich gości do kościoła na niedzielną Mszę Świętą, warto w razie wątpliwości spytać księdza o możliwości przyjmowania sakramentów świętych w naszym kościele. Np. pamiętajmy, że szafarz katolicki nie może udzielić Komunii Świętej wiernemu niekatolickiego Kościoła wschodniego, który jest rozwiedziony i żyje w nowym związku, tak jak jest to w naszym kościele.

4. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej o godz. 18:00.

5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Warszawie.

6. Dzisiejsza niedziela to niedziela pomocy misjonarzom Ad gentes. W związku z tym po Mszy Świętej zbiórka do puszek. 

7. Jest do nabycia bieżący numer Gościa Niedzielnego. Cena 8 zł. Jest także Gość Extra poświęcony osobie o. Pio. Cena numeru specjalnego 10 zł.

8. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Chynowa – ul. Wolska, wzdłuż torów od Starej Wsi. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Chynowa, ul. Wolska – Stara Wieś.