Ogłoszenia parafialne – 6 marca 2022

1. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 (dla dzieci) i po Mszy Świętej wieczornej ok. 18:45 (dla dorosłych). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedzielę o godz. 17:15, przed Mszą Świętą wieczorną. Za udział w Gorzkich Żalach i za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możliwość spowiedzi podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, jak i na Mszy o 18:00.

2. W obliczu rozpoczętej wojny na Ukrainie zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w intencji pokoju w naszej parafii. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17:15 przed Mszą Świętą wieczorną od poniedziałku do soboty. W piątek zamiast Różańca Droga Krzyżowa, a w niedzielę Gorzkie Żale, które rozpoczynają się o 17:15. Prosimy o zaangażowanie się w odmawianie Różańca Koła Żywego Różańca i inne grupy, jak CARITAS, ministranci, kandydaci do bierzmowania, małżeństwa, czy koło synodalne. Pamiętajmy jednak, że pierwszym i największym darem modlitewnym jest pojednanie się z Bogiem w spowiedzi i przyjęta Komunia Święta.

3. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z księgami Starego Testamentu. Cena tygodnika 8 zł.

4. Za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupy młodszej.

5. Zwracamy się z prośbą do tych, którzy mają możliwość przyjęcia uchodźców. Pierwszym etapem byłoby wypełnienie DEKLARACJI ZGŁOSZENIA WOLI UDOSTĘPNIENIA LOKALU. Tę Deklarację można pobrać z naszej strony internetowej, a także wziąć z zakrystii, czy kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że jest to pomoc bezinteresowna. Wypełnione Deklaracje prosimy przekazywać księżom. Gdyby potrzebna była jakaś koordynacja działań, np. tworzenie paczek żywnościowych prosimy o pomoc, jak zwykle niezawodny, CARITAS i wolontariuszy. Ks. Kardynał Nycz powołał zespół koordynujący działania pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy, a w skład tego zespołu wchodzi także CARITAS ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ.

6. W ramach przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii Świętej pierwsza spowiedź próbna dla szkoły w Chynowie w poniedziałek o godz. 17:30 i dla szkół w Sułkowicach i Zalesia we wtorek o godz. 17:30. Po spowiedzi Msza Święta o 18:00 z katechezą.

7. Ruch Światło-Życie zaprasza na młodzieżowe rekolekcje wakacyjne. Zapisy trwają do 13.03.2022 r. Wszelkie szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

8. Dziękujemy za ofiary składane na tzw. tacę gospodarczą. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.

9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Widoku (nr 23-46). Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Chynowa – ul. Wolska, wzdłuż torów od Starej Wsi. Za wszelką pomoc w sprzątnięciu kościoła i dekoracje kwiatowe serdeczne Bóg zapłać.

10. Wójt Gminy Chynów przypomina o obowiązku składania deklaracji o źródłach ciepła i spalania paliw w terminie do 30 czerwca 2022r. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Danutę Maćkowiak z Chynowa i + Stanisława Szymańskiego z Dąbrowy Dużej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.