Ogłoszenia parafialne – 27 luty 2022

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy intensywny czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych – Wielki Post. Msze Święte z posypaniem popiołem na znak pokuty o godz. 7:00, 10:00,17:00,18:00 i 20:00. Tego dnia  obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Ojciec Święty ostrzega, że pokój wszystkich jest zagrożony i w związku z tym ogłosił Środę Popielcową dniem postu w intencji pokoju.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, zarówno o 17:30, na Mszy o 18:00, jak i o 19:00. W sobotę o 7:00 Msza Święta w intencji Kół Żywego Różańca, a po Mszy odmówimy wspólnie część Różańca Świętego o pokój w Europie i na świecie i za Ukrainę. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w nurt modlitwy różańcowej.

W pierwszy piątek miesiąca, 4 marca, udamy się także z wizytą do chorych od godz. 9:00.

3. Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz.18:00. Po Mszy Świętej katecheza.

4. W najbliższy czwartek, 3 marca, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Parafialnego Koła Synodalnego.

4. W okresie Wielkiego Postu zamiast Koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracji Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 (dla dzieci) i o godz. 19:00 (dla dorosłych). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedzielę o godz. 17:15, przed Mszą Świętą wieczorną. Za udział w Gorzkich Żalach i za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W ramach przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii Świętej pierwsza spowiedź próbna dla dzieci klas III ze szkoły w Chynowie 7 marca o godz. 17:30 i dla dla dzieci klas III szkół w Sułkowicach i Zalesia 8 marca o godz. 17:30. Po spowiedzi Msza Święta o 18:00 z katechezą.

6.W pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy Dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich: nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19:00 będzie odprawiane w tej intencji.

7. Przypominamy, że w każdy trzeci piątek miesiąca jest Msza Święta zbiorowa do Bożego Miłosierdzia, możemy modlić się w naszych bieżących sprawach, o uzdrowienie i pomoc w problemach, jakie nas spotykają.

8. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Archidiecezja Warszawska włącza się w ogólnopolską zbiórkę do puszek, organizowaną przez Caritas Polska na rzecz poszkodowanych na Ukrainie. Zbiórka do puszek odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej i w Środę Popielcową.

Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca taca tzw. gospodarcza.

9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Widoku (nr 1-22). Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Widoku (nr 23-46). Za otwarte  serce i odpowiedzialność za nasz kościół serdeczne Bóg zapłać.

10. Wójt Gminy Chynów przypomina o obowiązku składania deklaracji o źródłach ciepła i spalania paliw w terminie do 30 czerwca 2022r. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.