Ogłoszenia parafialne – 6 luty 2022

1. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby budowlane. Niestety, nie udało się zebrać podczas kolędy sumy potrzebnej na wykonanie zamkniętych konfesjonałów.  Otrzymaliśmy od firmy wycenę na wymianę sufitów i podłóg, wymianę szalunku wewnętrznego (tzw. boazerii) i konserwację drzwi zabytkowych. Koszt tych prac wynosi ponad pół miliona złotych. Obok planowanej budowy muru cmentarnego wzdłuż ul. Parkowej (ok. 130 m.) chcielibyśmy stworzyć projekt terenu przed nową częścią cmentarza wraz z Kaplicą Ostatniego Pożegnania. To są te główne prace, które stoją przed nami, których parafia sama, zwłaszcza w czasie pandemii, nie jest w stanie udźwignąć. Musimy więc rozpocząć proces szukania dotacji i ewentualnych sponsorów. 

W ostatnich dniach umieszczony został wymagany przez przepisy p.poż. hydrant z dostępem do ogrzewanej w specjalny sposób wody. Dziękujemy za pomoc panom Tomaszowi Bartczakowi i Sławomirowi Dworackiemu. W najbliższych dniach zainstalujemy przy hydrancie umywalkę. 

2. Z powodu ferii zimowych spotkanie dla rodzin przygotowujących swoje dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 20 lutego, i rozpoczyna się jak zwykle konferencją o 10:30. Podobnie spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy młodszej zostaje przełożone na 20 lutego.

3. W miesiącu lutym intencja modlitewna , do której zachęca nas papież brzmi: 

Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych dziękując im za ich misję i odwagę aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów. Mamy z parafii jedno powołanie zakonne: s. Edytę Antosiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. Polecamy ją i jej zgromadzenie Waszej modlitwie. 

4. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Żelaznej i Nowego Żelechowa. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Krężela Kolonii. Dziękujemy też służbie liturgicznej  i mieszkańcom Dąbrowy Dużej za pomoc w zdjęciu dekoracji świątecznych w kościele. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc.