Ogłoszenia parafialne – 30 stycznia 2022

1. W środę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na Mszach Świętych błogosławieństwo świec. Tego dnia obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego. Taca na zakony klauzurowe. Jest to szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia dobremu Bogu za powołania do życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.

2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli nas w domach podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Na 1600 rodzin przyjęło nas 400 rodzin, to jest 25%. Dziękujemy za składane przy okazji kolędy ofiary, także tym, którzy mimo tego, że nie mogli nas przyjąć, przekazywali ofiary na konto bankowe parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz.18.00. Możliwość spowiedzi od godz.17:00. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w zeszłym roku szkolnym przystąpiły do I Komunii Świętej i I spowiedzi. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00, a także po Mszy Świętej z Koronką do Bożego Miłosierdzia do godz. 20:00. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:00 zapraszamy na Różaniec.

4. W I piątek miesiąca od godz. 9:00 rano odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych do kancelarii lub zakrystii.

5. Za tydzień tzw. taca gospodarcza na potrzeby budowlane parafii.

6. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu ogłasza nabór na rodziny zastępcze. Szczegóły w ogłoszeniu wywieszonym w kruchcie kościoła. 

7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Gaju Żelechowskiego. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Żelaznej i Nowego Żelechowa. Prosimy także w tym tygodniu służbę liturgiczną i młodzież przygotowującą się do bierzmowania o pomoc w zdjęciu dekoracji świątecznych w kościele.