W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

 

  • Łukasz Włodarczyk, kawaler z parafii tutejszej, z Eweliną Jankowską, panną z parafii w Wilkowie (zapowiedź 2).

 

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

 

  1. 1. Zwracamy uwagę na prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej naszych dzieci, które są podpisane indywidualnie: na ścianie umieszczone są prace uczniów z Zalesia (od przedszkola do 8 klasy) oraz szopki dzieci ze szkoły w Chynowie w związku z 5 edycją konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Podobnie jak w szkole w Zalesiu konkurs obejmował uczniów od przedszkola do 8 klasy. Wśród szopek są szopki laureatów i uczestników konkursu. Dziękujemy też za zaangażowanie w te prace rodzicom.

 

  1. 2. Dzisiaj na Mszy świętej o 12:30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

  1. 3. W piątek, w ostatni dzień starego roku, Msza Święta o godz. 18:00 połączona będzie z nabożeństwem na zakończenie roku kalendarzowego, zaś 1 stycznia, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

 

  1. 4. Dzisiejszy Gość Niedzielny podwójny, świąteczno-noworoczny numer, po 10 zł z cennym dodatkiem, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami.

 

  1. 5. Zbliża się kolęda: z wizytą duszpasterską udamy się do tych parafian, którzy nas zaproszą. Osoby, które mogą przyjąć księdza przed południem niech zaznaczą to w zaproszeniu. Zaś godzina rozpoczęcia kolędy popołudniowo-wieczornej będzie zależała od ilości chętnych rodzin. Tylko w soboty będziemy zaczynać od godz. 9 rano. Będziemy pamiętać w modlitwie o tych, którzy nie mogą nas przyjąć. Zaproszenie na kartce można przynieść do zakrystii po Mszy Świętej lub do kancelarii. Można też skierować do nas zaproszenie przez internet korzystając z poczty elektronicznej (kontakt@parafiachynow.pl). Parafia ma też konto na facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Awi%C4%99tej-Tr%C3%B3jcy-w-Chynowie-110037974861109

Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na dwa zamknięte konfesjonały. Na podstawie zrobionego projektu otrzymaliśmy już pozwolenie konserwatora na wstawienie ich do kościoła. Koszt 2 konfesjonałów to 60 tys. zł.

 

  1. 6. Kurs przedmałżeński w Górze Kalwarii w roku 2022: 1 tura na wiosnę zaczyna się 24 marca, zaś 2 tura jesienna 22 września.

 

  1. 7. Bardzo prosimy o pomoc w posprzątaniu kościoła wyjątkowo w piątek, przed nowy rokiem i niedzielą, parafian z Sułkowic (z bloków): ul. Jarzębiny 38,39,40 i Cyprysowej 36.

 

  1. 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Marię Zofię Witkowską i + Alinę Zielińską. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.