Ogłoszenia parafialne – 19 grudnia 2021

 

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

 

  • Kamil Byrski, kawaler z parafii św. Rocha w Jasieńcu, z Darią Małgorzatą Wicha, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 2).
  • Łukasz Włodarczyk, kawaler z parafii tutejszej, z Eweliną Jankowską, panną z parafii w Wilkowie (zapowiedź 1).

 

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

 

  1. 1. Ze względu na święta spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej w czwartą niedzielę stycznia.

 

  1. 2. Dziękujemy państwu Malinowskim z Ogrodowej z Sułkowic za sprzątnięcie kościoła. Za tydzień zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Sułkowic, ul. Ogrodowa (strona nieparzysta). Zapraszamy do pomocy w tworzeniu dekoracji świątecznych służbę liturgiczną, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc przy tworzeniu dekoracji świątecznych w środę i czwartek po wieczornej Mszy Św. Za pomysł dekoracji i jego realizację odpowiedzialni są w tym roku mieszkańcy Dąbrowy Dużej, którzy  spotkają się w celach organizacyjnych we wtorek po wieczornej Mszy Św. Z góry dziękujemy za chęć pomocy.

 

  1. 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy ufundowali paczki dla rodzin z naszej parafii. Niech ten hojny dar serca będzie radością dla wszystkich obdarowanych. Dziękujemy też bardzo wszystkim wolontariuszom z parafialnego Caritas za przygotowanie i rozniesienie świątecznych paczek.

 

  1. 4. Zachęcamy do kupna i lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego na styczeń. W dzisiejszym numerze dużego Gościa płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Za tydzień w sprzedaży podwójny, świąteczno-noworoczny numer, po 10 zł.

 

  1. 5. Zbliża się kolęda: z wizytą duszpasterską udamy się do tych parafian, którzy nas zaproszą. Będziemy pamiętać w modlitwie o tych, którzy nie mogą nas przyjąć. Zaproszenie na kartce można przynieść do zakrystii po Mszy Świętej lub do kancelarii. Można też skierować do nas zaproszenie przez internet korzystając z poczty elektronicznej (kontakt@parafiachynow.pl). Parafia ma też konto na facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Awi%C4%99tej-Tr%C3%B3jcy-w-Chynowie-110037974861109

W ramach sąsiedzkiej pomocy kartkę z informacją, które domy we wsi nas przyjmą może przekazać nawet jedna osoba. Osoby, które mogą przyjąć księdza przed południem niech zaznaczą to w zaproszeniu. Zaś godzina rozpoczęcia kolędy popołudniowo-wieczornej będzie zależała od ilości chętnych rodzin. Tylko w soboty będziemy zaczynać od godz. 9 rano.

Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na dwa zamknięte konfesjonały. Na podstawie zrobionego projektu otrzymaliśmy już pozwolenie konserwatora na wstawienie ich do kościoła. Przystępujemy więc do pracy. Koszt 2 konfesjonałów to 60 tys. zł.

Pierwszy tydzień kolędy przebiegałby w następującym porządku:

 

1 TYDZIEŃ 3 – 8 stycznia 2022

poniedziałek Gaj Żelechowski

wtorek Zalesie i Zadębie, Żelazna i Nowy Żelechów, Barcice Rososkie

środa Dąbrowa Duża

czwartek – Trzech Króli

piątek – Wygodne

sobota – Chynów, ul. Wolska, Krótka, Kolejowa, Spacerowa (od 9:00)

 

  1. 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Mariannę Dębowską i + Agnieszkę Tokarską . Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.