Ogłoszenia parafialne – 12 grudnia 2021

III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  

    • Kamil Byrski, kawaler z parafii św. Rocha w Jasieńcu, z Darią Małgorzatą Wicha, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 1).

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. W piątek, 17 grudnia, od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Jest to wizyta przedświąteczna. Bardzo prosimy o podanie w zakrystii lub kancelarii nazwiska i adresu osoby chorej, która chciałaby przyjąć sakrament spowiedzi, Eucharystii, a także, jeśli jest taka potrzeba i pragnienie, sakrament chorych. 

2. W sobotę, 18 grudnia, adwentowy dzień spowiedzi i modlitwy. Msze Święte o godz. 7:00 (roraty), 10:00 i 18:00. O godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy o godz. 10:00. Zaś po południu adoracja od godz. 15:00 do 18:00. Spowiedź święta przed południem na roratach i od 9:30, zaś po południu od godz. 16:00 do 18:00.

3. Tradycyjnie poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla organisty.

4. Dzisiaj, jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej. Spotkania rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 18:00, a po Mszy Świętej konferencja.

5. W przyszłą niedzielę (19.12) o 16:00 odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieżowej grupy oazowej. Po spotkaniu zachęcamy do wspólnej Eucharystii o 18:00. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy wyrazili chęć formacji oraz nowe osoby zainteresowane wspólną modlitwą, formacją, budowaniem relacji z Bogiem i z rówieśnikami. Próg wiekowy to 8 klasa szkoły podstawowej.

6.Ruch Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej i szkół średnich na Oazę Ewangelizacji, która odbędzie się w ferie zimowe (po pierwszym semestrze szkolnym). Rekolekcje te mają przede wszystkim na celu pogłębienie relacji z Bogiem poprzez modlitwę, Eucharystią czy rozważania w małych grupach. Oczywiście będzie też czas na rekreację i spędzanie czasu we wspólnocie rówieśników. Informacje i zapisy: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc…/viewform W razie pytań prosimy o kontakt z Klaudią Zdunek pod numerem telefonu 506031321.

7. Dziękujemy mieszkańcom Sułkowic: ul. Leśna i Klonowa za  sprzątnięcie kościoła. Za tydzień zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Sułkowic, ul. Ogrodowa (strona parzysta). W tygodniu tuż przed świętami zapraszamy do pomocy służbę liturgiczną, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i chętnych, którzy chcą pomóc przy tworzeniu dekoracji świątecznych.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Władysławę Matulka. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.