Ogłoszenia parafialne – 28 listopada 2021

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś rozpoczęliśmy Adwent. Roraty o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. Za tydzień parafialny Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec bożonarodzeniowych w ramach wigilijnego dzieła pomocy.

2. Dzisiaj, w czwartą niedzielę miesiąca, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18:00, a po Mszy Świętej konferencja.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Warszawie. Za tydzień tzw. taca gospodarcza na potrzeby budowlane parafii.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz.18.00. Możliwość spowiedzi od godz.17:00. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w zeszłym roku szkolnym przystąpiły do I Komunii Świętej i I spowiedzi. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00, a także po Mszy Świętej z Koronką do Bożego Miłosierdzia do godz. 20:00. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:00 zapraszamy na Różaniec.

5. W grudniu pójdziemy do chorych przed świętami Bożego Narodzenia w piątek 17 grudnia, tuż przed Adwentowym Dniem Skupienia. Pamiętajmy, że jest także możliwość skorzystania z posługi świeckich szafarzy nadzwyczajnych, którzy mogą przyjść z Jezusem obecnym w Eucharystii w każdą niedzielę.

6. W naszym kościele pojawiła się choinka. Jest szczególna, bo jedyną jej ozdobą są bombki z wypisanymi potrzebami gorzej sytuowanych parafian. Gorąco apelujemy o przygotowanie prezentów świątecznych dla gorzej sytuowanych parafian. Chodzi przede wszystkim o długoterminową żywność typu mąka, kasza, makaron, cukier, konserwy i środki czystości. Produkty te dla wielu rodzin są ogromnym obciążeniem finansowym. Dlatego prosimy o zabranie ze sobą bombki z choinki i ufundowanie należytej paczki.

Za zaangażowanie dziękujemy.

Prosimy o składanie darów w zakrystii do 12 grudnia.

7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kalendarz ścienny na 2022 r.

8. Dziękujemy mieszkańcom Nowych Grobic, ul. Miodowa i Grójecka za sprzątnięcie kościoła. Za tydzień zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Nowych Grobic, ulice: Makowa, Spokojna, Orzechowa i Sezamkowa.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Lidię Zofię Cyngot. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.